Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Penge_4 #3 üzenetére

    "Tyűha! Egyet mondjon meg nekem valami okos demokrata. Ha egy ország ilyen elnyomó, mocskos, diktatórikus, vallási fanatikus és buckalakó tevebaszókkal van tele, akkor ilyen helyen hogyan lehetnek magasan képzett crackerek?"

    Huh, ezért amúgy nem jár bünti? :D Bár ettől függetlenül nevettem rajta.

    Én azt nem értem mért nem fogadják már el, hogy kb minden úgy van, ahogy a nagy USA akarja? Eddig is így volt az elmúlt 20-30 évben biztosan. Az erőviszonyok azóta se változtak érdemben, akkor meg minek arcosodni? Én se megyek a new yorki gettóba szidni a "fekákat" csak hogy megmutassam én ilyet is tudok...
    Kb, mint a Borg. Az ellenállás hasztalan. :D Végigbombázták Irakot meg Afganisztánt is. Jogos vagy sem az teljesen mindegy, mert sem a végeredményen sem az utána következő eseményeken nem változtatott.
    Ha le akarják bombázni Szíriát akkor úgyis lefogják. Ezen gagyi hackertámadások már úgysem javítanak semmit. Maximum jó kis ürügyet szolgáltatnak majd egy totális gyalulásra.
    Tetszik vagy nem tetszik ha egy ilyen államnak "beszól" az USA akkor be kell fogni a pofát, leülni csendben és tenni amit mond.

    Na majd ha Kína meg az oroszok fognak össze az USA ellen, na akkor lesz majd más a leányzó fekvése... De addig...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Valdez #7 üzenetére

    "A gyerekednek is ezt fogod mondani, ha az iskolában megveri a nagyobb jogtalanul és igazságtalanul, hogy "Nézd fiam, te vagy a kisebb, a gyengébb, úgyhogy fogd be a pofád, ne állj ki az igazadért, csináld azt, amit azok mondanak, akik rendszeresen baszogatnak és akkor talán nem vernek meg annyiszor/annyira"."

    Nem jó a hasonlat és ferdít. Amerika nem bombázza rendszeresen Szíriát. Sőt, egész eddig kb pont leszarta mit művelnek ott.
    És igen ha a gyerekemnek aközött kell választania, hogy leül és kussol (ami amúgy nem jár olyan következményekkel, elvégre az USA eddig nem akart bombázni), vagy pedig a kórházba kerül akkor igen. Azt fogom neki mondani, hogy üljön le kussba. Ha rendszeresen vernék az már más kategória lenne, de itt most egyáltalán nem erről van szó. Ezért ferdít a hasonlat.

    Egyébként Szíria sokra megy a "kiállok a jogaimért" versenyben mikor vegyifegyvert vet be. De ettől függetlenül is már elítélte a nemzetközi közösség azt amit tesznek ott. Mert eddig nem nagyon szólt bele érdemileg senki. Hadd irtsák egymást ott Szíriában. :) Tehát nem lett volna bombázás se semmilyen megtorlás ha képesek a polgárháborújukat normálisan rövid időn belül elintézni.
    Ezzel szemben egy amerikai beavatkozás kb eldöntené az egész kimenetelét egy csapásra. Ez kell nekik? Hogy úgy járjanak, mint Kadhafi? Hát naná, hogy a kussban leülést választanám! :D

    Egyébként meg kiállni valamiért akkor van értelme igazán ha azzal el is lehet érni valamit. De nekiállni háborúzni az USA-val csakhogy megmutassák ők a faszagyerekek miközben mindenki ott is tisztában van a nyilvánvaló vereséggel, teljesen idiótaság.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Valdez #9 üzenetére

    "és felbérelt - külföldi - zsoldosok (= "felkelők") támogatásától ugye..."

    Persze, azért az ilyen kijelentéseket minimum bizonyíték mellett kéne tenni. Mert most akkor addig mindenféle féligazságokon meg konteókon vitatkozzunk?

    " te is bekajálod amit beadnak neked a hírekben"

    Nem, én is vakon hiszek az összeesküvés-elméletekben, mert azok általában olyan jól és bizonyítottan alátámasztottak.

    De tényleg ha már összeesküvés elméleteken vitázunk lehetne valami igazi szaftos zsíros kis témában. Mondjuk az ufók vagy a Síriuszról jött magyarok?

    De visszatérve most komolyan, mégis mit tud csinálni Szíria? Minek pampogjon? Hátha beáll mögé Oroszország meg Kína? Mondjuk katonailag. Mert az biztos, hogy nem fog megtörténni... Akkor meg minek bombáztatják le magukat?

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Valdez #12 üzenetére

    "Egyszerűbb, kényelmesebb, nem kell gondolkodni, a miérteket keresni, összefüggésekre lelni, egy szóval nincs gond"

    De, én imádom keresni az összefüggéseket és ha hiszed ha nem imádom az összeesküvés-elméleteket is. Csak az egész kap a végén egy k...va nagy pofáncsapást mikor kiderül, hogy nincs érdemi mögöttes bizonyíték. És minden marad azon, hogy elhiszem vagy sem.
    Tehát amíg minden hihető és igaznak tűnő elméletre van egy hasonlóan hihető és hasonlóan igaznak tűnő ellenvélemény / cáfolat addig az egész kb nem ér semmit sem. Hiszen ha az igazságot keresed akkor hinned kell a bizonyítékoknak. Ha az mindkét oldalra létezik, mindegyik érvelése helytálló akkor jön a hasbarúgás magadnak. Jó szórakozás, érdekes, elgondolkodtató, de messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni belőle.

    Meg egyébként is... Kényelmesebb? Mért amúgy nem kényelmes? Te aki ismered és hiszed a konteókat, neked mennyivel lett jobb az életed azóta? Semmivel... Úgysem tudsz csinálni semmit, se te se 100 millió másik.

    De ha még igaznak is vesszük az USA-val kapcsolatos konteókat, az miben javít a helyzeten? Tegyük fel mindegyik vagy csak a fele is igaz. Akkor az USA rendezte meg a 9/11-et hogy háborúzhasson Afganisztánban / irakban meg bárhol máshol... Ők csinálták az arab tavaszt is meg úgy kompletten minden mást. Ufókat is tárolnak az 51-es körzetben és a technológiájukat is beépítették már a haderejükbe, a HAARP-pal módosítják az időjárást és földrengéseket képesek okozni, jártak már a Marson is..stbstb.

    Na, ha mindezt elfogadjuk igaznak, akkor nem teljesen tökmindegy hogy mit csinálsz vagy mit nem? Akkor lehetne csak igazán hátradőlni a székben, kényelmesen. Mert egy ilyen állammal szemben az ég világon nem tudna tenni senki semmit! Ha tényleg minden így lenne, akkor ez az ország bármire képes amit csak akar, mindenféle etikai vagy morális problémák nélkül. És kb minden felett is áll.
    Így ismét visszajutottunk arra a pontra, ahonnan kiindultunk: az ellenállás hasztalan. És örülhetünk hogy a szövetségesük vagyunk és nem az ellenségük.

  • Dany007

    veterán

    válasz Valdez #16 üzenetére

    Egyetértek, a lehallgatási botrány kiderülése végül igazolta a régi konteót.

    De én nem is azért mondtam, hogy nincs mit tenni, mert minden esetben mindenbe bele kell törődni. Hanem azért, mert tényleg szó szerint nincs mit tenni.
    Az, hogy mi az igazság te se tudhatod biztosra. Mért olyan elképzelhetetlen az, főleg az Arab tavasz után, hogy Szíriában polgárháború tör ki? És ha vegyifegyvert is bevetettek? Valaki bevetett az már nem is kérdés... De ne menjünk bele mélyebben, csak arra célzok, hogy neked sincs több érdemi infód arról, hogy most mi is az igazság.

    De visszatérve tényleg nem lehet mit csinálni. Hiszen ha a saját felkelőivel se tud elbánni Szíria (vagy zsoldosokkal most tökmindegy) akkor ha elkezdi bombázni az USA, úgy fognak összeomlani mint valami kártyavár. Akkor most megéri?
    Olyan ez a mentalitás, mint Hitlernél a nincs visszavonulás! Pedig mindenki tisztában volt vele, hogy esélytelen (most itt a háború vége fele lévő bizonyos csatákra gondolok), mégsem adták fel. Ott is pusztultak. Pedig hány ezer embert lehetett volna megmenteni stratégiai visszavonulással. Vagy ha időben észbe kapnak és lepaktálnak az amerikaiakkal... vagy akármi...

    Szal itt most a reális esélyek racionális felméréséről beszélek.

  • Dany007

    veterán

    válasz Valdez #22 üzenetére

    Melyikre gondolsz? Iránra?
    Mert a ruszkik meg a kína max üzleti partner. Meg ők úgyse mennének bele világméretű konfliktusba Szíriáért. Annyit azért nem ér nekik anyagilag.

    "Nem, de nekik szabad, mert ők a nagyobbak."

    Ez van sajnos. Az erősebb kutya ba...ik. Nekem se tetszik ez a rész. De amíg nincs olyan "világkormány" aminek megvan a képessége arra, hogy mindig a tökéletes igazság alapján döntsön, addig nem tudsz mit tenni.
    Sokkal szövevényesebb ez, mintsem innen "távolról" azt megtudnánk ítélni.

    @IreN!CuS:

    Az oroszok visszautasítanak minden beavatkozást. De ezt tették eddig is. Iraknál is meg a többinél is.
    Úgy olvastam legutóbb, hogy Szíria próbált egyezkedni az oroszokkal amibe azok egy korábbi sikertelen üzlet miatt már nem mentek bele... Ennyi de aztán ettől még bármi lehet a háttérben.

  • Dany007

    veterán

    válasz Valdez #27 üzenetére

    Irán lehet a következő. Az nem kétséges. Bár az már nagyobb falat lenne.
    Oroszország meg biztosan nem.

  • Dany007

    veterán

    Szerintem Észak-Koreát kéne felkérni a dolgok rendezésére! :D Ők biztosan jobbak lennének, mint az USA.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz fordfairlane #54 üzenetére

    Igen vicces nézni, hogy miközben az USA-t szapuljátok, még mindig léteznek olyan államok is, mint Dél-Korea! :D

    "Jöttél megmutatni, hogy mennyire fogalmatlan vagy ebben a témában is?"

    Oh, mert aztán a Te alaptalan kreálmányaid meg az összeesküvés-elméleteid azok aztán mocskosul megalapozott külpolitikai szakértőre utalnak, nem? :D
    Oh szakértő, bocsánat! :D Tippelgessetek tovább nyugodtan a fotelből... mintha lenne bármi érdemi információ is amihez ily módon hozzá lehet jutni. De Te azért mégis kristály tisztán látod az egész világ eseményeit és összefüggéseit. Szép! Várjál, mindjárt fejet hajtok! :D

  • Dany007

    veterán

    válasz fordfairlane #56 üzenetére

    Az a gond, hogy se neked se másnak nincsenek hitelt érdemlő információi. Az internetről innen-onnan összekapart hírek meg összeesküvés-elméletek alapján szépen legyártod a saját elképzelésedet(!) és azt beállítod kész tényként. Mindezt olyan magas lóról hogy elképesztő.
    Aztán itt szépen dicséritek egymást, hogy milyen jól látjátok a dolgokat! :D Közben meg egy deka érdemi információtok nincs, egyikőtök sincs ott az élvonalba. Egyikőtök se lát bele a CIA vagy a Szíriai kormány belső valóságába és mégis olyan előadással nyomatjátok az igét, mintha Mindenhatóként mindent mindig látnátok és ott lennétek mindenhol! :) Miközben az egész nem más, mint puszta kb pletykákon alapuló spekuláció.
    És e mellé még másokat szidtok ha épp nem egyezik a véleményük. Na ez az igazán vicces.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz fordfairlane #58 üzenetére

    Oh van nekem saját gondolatom, de nem állítom be tényként. És nem baszogatok mást a saját véleményéért csak ne legyen már tényként beállítva a spekuláció. És ha valaki nem ért egyet a spekulációval akkor ne legyen már érte leszólva.

    Poénnak épp nem poén. Inkább csak olyan morbid, szatirikus, hogy miközben mindenki Szíriával van elfoglalva, ahol gyakorlatilag semmi "új" nem történt még... közben meg az évtizedek óta nyomorban és embertelen körülmények között tartott Dél-Korea senkit nem zavar. Persze nyilván oda nem fűződik senkinek se olyan érdekei, mint Szíriában. De azért na, ez eléggé bosszantó.

    Ja és nem védtem én az USA-t, csupán kijelentettem hogy sokat nem lehet tenni ellen és az ellenállás hasztalan. :) Azt hiszem ebben nem tévedtem túl sokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz fordfairlane #60 üzenetére

    "Különben is Dél-Korea. Ja nem is, Észak. A fene se emlékszik erre, hogy melyik boszorkány a rossz az Ózban."

    Na, látod ez Fail! :DDD Elismerem...

    "Az Usat nem érdemes kritiálni, hisz nagyhatalom, elveszi, amire szüksége van. Minden oké, le a gonosz Asszaddal."

    De lehet kritizálni. Van is miért. Én ezt nem mondtam. Az, hogy nem tudsz vele mit tenni, viszont majdhogynem tény. Ha 30-an jönnek ellened baseball ütővel meg vascsövekkel akkor elfutsz vagy nekiállsz küzdeni? Mert lehet azt is csak nincs értelme.

  • Dany007

    veterán

    válasz fordfairlane #62 üzenetére

    "Azt tartom pofátlannak, ahogy csinálják, mert szerintem kilóg a lóláb."

    Én is jobban örülnék neki ha az ENSZ BT beleegyezésével tennék. De ott meg Orosz o. meg Kína vétózza meg saját gazdasági érdekeik miatt. Az öldöklés befejezésére mindenképpen jó lenne egy beavatkozás. Az, hogy van mögöttes érdek. Hát könnyen lehet, nem mondom, hogy nem. De ezt még nem vehetjük készpénznek. A lényeg az, hogy az öldöklés befejeződne.

    Az oroszok meg Kína vétója viszont csak és kizárólag a saját gazdasági érdekeik miatt lenne, illetve lesz is. Annak nincs más pozitív hozadéka.

    "Egyébként, ha már Észak-Korea, ha Kim Dzsong Un-t támadnák meg az emberi jogokra hivatkozva, az sokkal elfogadhatóbb lenne!"

    Ebben egyetértünk. De ott biztos nincs más érdek, ez meg úgy látszik túl kevés. Azért bíztam benne, hogy tavasszal az Északi balhé kapcsán csak kirobbantanak valamit és végre legyalulják azt a diktatúrát... De nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz IreN!CuS #64 üzenetére

    Azért a szövetséges túlzás. Az, hogy gazdasági érdek az rendben.
    Viszont az ENSZ-nek pont az lenne a lényege, hogy ne gazdasági érdekek alapján döntsön ilyen helyzetben. Viszont amíg elég egy vétó addig nincs mit tenni.
    Kicsit ismerős ez a helyzet valahonnan...

    "Minden háború gazdaságélénkítő ezért mondják ,hogy a legjobb biznisz a háború."

    Ezzel mondjuk lehetne vitatkozni. Kérdezd meg a győztes Angliát milyen jól állt gazdaságilag a 2. vh után. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz fordfairlane #66 üzenetére

    "Az Usának és Izraelnek is politikai okai vannak, nem érdeklik őket az emberi jogok. "

    Ez lehet, de legalább van pozitív hozadéka. Mégpedig, hogy befejeződhet az öldöklés. Ha az orosz meg a kínai fél megvétózza és nem lesz beavatkozás akkor tovább folytatódik az öldöklés.

  • Dany007

    veterán

    válasz IreN!CuS #68 üzenetére

    Irakot és Afganisztánt totálisan lerohanták, ne azzal hasonlítsd össze. Ott van Líbia. Na valami olyasmit akarnak itt is csinálni most, mint akkor. Csak talán még annál is kisebben.

    "Melyik európai ország állt akkor jól?Olaszok?Németek?Oroszok?Franciák? Ugyan már melyik ország volt az amelyik nyakig benne volt a világháborúban de a területén nem volt harc? Na annak ment jól."

    Az USA nyert egyedül a háborún. Épp ezt mondom. Attól még, hogy háború, nem biztos, hogy mindenkinek felszökik a gazdasága tőle.
    Anglia meg fél Európa romokban volt. Ruszkiknál annyi ember halt meg, hogy "férfihiány" alakult ki... Ku...vára nem tett jót másnak csak az USA gazdaságának az a háború. Hiába volt még egy rakás "győztes" fél.
    Pontosan erre akartam utalni.

  • Dany007

    veterán

    válasz IreN!CuS #72 üzenetére

    Igen, de miért? Mert az USA jól megtámogatta azért. Amiből szintén az USA jött ki a legjobban. Persze ennek köszönhetően az EU is fejlődött, de ha nincs az USA akkor a fene tudja miből építették volna újra majdnem egész Európát... Látod mi nem kaptunk abból a segélyből (meg másból se, ez összetettebb) és meg is látszik. :)

    Annyira még mindig nincs happy Líbiában, de már közel sem az az öldöklés megy, mint előtte. Lehet épp arra a sorsra jutnak majd, mint Egyiptom. Pedig ott nem avatkozott be senki.

  • Dany007

    veterán

    válasz Valdez #79 üzenetére

    Ne, ne kezdjük megint a spekulációt meg a félinformációkat meg az összeesküvéseket... Majd ha lesz rá konkrét bizonyíték, hogy az egészet az USA csinálta a háttérből, majd akkor. Szerintem meg az UFO-k köztünk élnek a magyarok meg a Sziriusról származnak. Na? Erre sincs több bizonyíték.
    Volt egy polgárháború ahol gyilkolták egymást halomra. Beavatkozott a Nato és vége lett. Kb ennyi.

  • Dany007

    veterán

    válasz Valdez #81 üzenetére

    Nem, csak nem megyek bele alaptalan találgatásokba aminek minimális a hihető alapja. Vagy ha bele is megyek akkor általában csak magamban.
    Ahogy mondtam korábban is, nem arról van szó, hogy engem nem gondolkodtatnak el a különböző összeesküvés-elméletek, hanem egyszerűen annyi, hogy nem tudom bizonyítottnak találni. Addig meg nem túl jó érzés olyanon agyalni meg olyat komolyan venni, aminél bármikor kiderülhet, hogy kamu az egész és amúgyis létezik másik 15 kamu verzió. Aztán mindenki eldöntheti magának hogy miben hisz.

    De egyébként a korábbi mondandóm lényege tényleg csak ennyi volt. Nem akartam én belelátni semmi mást és mondani se vele semmi mást. Volt egy elég véres polgárháború, öldökölték egymást halomra. Beavatkoztak, ez megszűnt. Ennyi. És ebben a részben azt hiszem tényleg nem tévedtem.
    Az, hogy volt-e mögöttes tartalom meg mi volt az már más kérdés. Erre se mondom azt, hogy nem biztosan nem volt...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák