Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • noPublicFG

    senior tag

    Az etikus hackelés jó dolog, akkor is, ha hivatalosan (magyarországon) nem számít legális tevékenységnek a szabadúszók tevékenysége.
    (Sajnos abból indulok ki, amit magam is tapasztaltam korábban. A cégvezetés nem értette mi is az informatika, illetve miért is kell nekik pénzt költeni a hálózat fenntartására és védelmére. Sajnos a védelem, mint kifejezés érthetetlen volt számukra, és gondolom sok más cégnél is felfoghatatlan, ha a céges gép ott van előttem az asztalon, akkor miért nem elég a kapuban álló biztonsági őr?) Innen tovább gördítve a gondolatot: Amikor a legolcsóbb hostinggal kell szerződést kötni, nulla támogatással, na az a csillag a korona tetején. A fentiekből kifolyólag, a szürkezónás etikus hackelés (is) a hozzá nem értő vezetők miatt elítélendő (magyarországon).
    Személy szerint viszont támogatom.

    plus ça change, plus c'est la même chose

  • noPublicFG

    senior tag

    Végigolvastam a hozzászólásokat, és elég siralmas, hogy az etikus hackelést / hackerkedést feketének és fehérnek állítják be sokan. A joggal ellentétben az informatikában nem csak primitíven bűnös és ártatlan létezik. Vannak biz' színek is.
    A legjobb hasonlat, amire a cikk emlékeztet engem, amikor a pláza parkolóban a napon 40 fokban egy luxusautó áll, a hátsó ülésen jól kivehető gyerekülés, és a baba alszik benne. Mit csinálsz? Elmész mellette? Ha megállsz, és megnézed mi történik. Mit teszel? Az egy perce elrohant anyuka már fél órája a plázában cseverészik. Bekopogsz az ablakon? Ha nem reagál, akkor megpróbálod kinyitni az ajtót, de az nem nyílik a központi zár miatt, betöröd az ablakot? De az szándékos rongálás nem? És így tovább... A lényeg a lényegen: sokan önként kiszolgáltatják az adataikat millió honlapon, de az már nem érdekli őket, hogy visszaélnek vele, vagy egyáltalán megfelelően védik őket? Ezek az adatok mind te magad vagy! A címed, telefonszámod, életkorod, banki adatok, jelszavak, stb. Te magad vagy az a kiszolgáltatott csecsemő bennt a hátsó ülésen az ötven fokos autóban. Tévedés ne essék, én sem tartom pozitívnak azt, hogy az etikusnak nevezett hackerek beleegyezés és bármi kontroll nélkül kutakodnak, de a kisebbik "rossz" feledteti a nagyobb bajt, netán katasztrófát.

    plus ça change, plus c'est la même chose

Új hozzászólás Aktív témák