Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz cucka #5 üzenetére

    "Script" és statikus közt ma már talán inkább az a hangsúlyos, hogy mikor van valami gebaszott nagy kódbázis amit mindenféle jött-ment fejlesztő ír, akkor melyikkel lesz karbantarthatóbb a kód. Én dolgoztam valamennyit Pythonban meg PHP-ban, és sokkal többet Java-ban... Bele sem akarok gondolni, mi lenne, ha nem lenne ott a Java fordító ill. az Eclipse, aki kismillió hibát kiszúr helyettem, na meg főleg ledarálja a refaktorálások "agyatlan" részét, stb. Ilyen szintű tooling-ot dinamikusabb nyelvekhez lehetetlen csinálni. Aki persze nem tanult meg ezekkel élni, az nem érti, aki viszont igen, nem tudom hány tértek vissza jószántából dinamikus nyelvekre. Ruby-ra meg ilyen "szexi" dolgokra talán, na de PHP-ra...

  • Turmoil

    senior tag

    válasz cucka #10 üzenetére

    Fejlesztettem C-ben, Pascalban/Delphiben, írtam elég sok js kódot is. El tudom képzelni, hogy milyen lehet más nyelvben fejleszteni. De nem csinálnám szívesen, főleg php-ben nem.
    Azt sem vitattam, hogy egy működő rendszert egy ideig mindenképpen érdemes javítani, optimalizálni.
    Egyetlen dolgon húztam fel a szemöldököm, a hatalmas újításnak bemutatott gradual typing-on és azon, ahogy a fejlesztő összehasonlítja más nyelvekkel (a java-t hozta fel példának, és olyan példát mutatott be, ami pont az overloading miatt teljesen értelmetlen).
    Nyilvánvaló, hogy az fb-nek ez így is sokat ér, de a lényegen nem változtat, hogy az alapok hiányosságait próbálja csak pótolni. Ettől még cipeli magával a php összes átkát.

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • válasz cucka #26 üzenetére

    A PHP már tud type hintinget objektumokra meg tömbre függvény / metódus paramétereinél. De a hátránya az, hogy lassabb, szóval pfff. :D

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • buherton

    őstag

    válasz cucka #35 üzenetére

    A világ nem csak beágyazott rendszerekből és webből áll.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • ddekany

    veterán

    válasz cucka #35 üzenetére

    Hát ezt valahogy ki kéne mérni, csak hát nem lenne egyszerű... konkrétan milyen projekt, melyik két nyelv, milyen minőségű fejlesztők, stb. Egy jó(!) dinamikus nyelv kifejezőbb mint egy jó statikus, viszont cserében a dinamikus nyelvben kevesebb hibát tudsz automatizáltan felfedezni (és ne csak a fordításra gondoljunk, hanem Findbugs, PMD szabályok), nagyobb rizikó és több munka refaktorálni (mindennapos kódszerkesztési eszközzé tud válni Java-ban, ha rájön vki az ízére). Onnantól kezdve hogy kiaknázod a dinamikusságot, az IDE és társai szükségszerűen elvesztik a fonalat, mert ha nem tennék, akkor azt elvileg írhattad volna egy kellőképpen okos statikus nyelven is. Sőt a fejlesztők is néha elvesztik, mert mikor már valami DSL-é változott át a program, akkor bár iszonyat kifejező, nem érti már kutya sem hogy mitől működik meg mitől nem. :)

    (Amúgy tooling területén, Python-ban Wing IDE-t használtam pár éve, ami fizetős és simán a legnagyobb tudásúak közt van, és hiába elég jó nyelv a Python és statikusak közt buta a Java, az IDE/tooling gond miatt állandóan visszasírtam utóbbit. Nagy méretű projectekről van szó persze. És ez még csak Java-val szemben volt.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák