Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Croatush

    tag

    válasz ArchElf #8 üzenetére

    Aki ezt az ablakot nem tudja értelmezni, az nem átlagfelhasználó, hanem valamilyen okból "gépezésre kényszerült" laikus (szőke tini msnezeik, szüleim a levelezésüket nézik, stb...).

    "Az egység sugarú felhasználó az 50 év körüli apám, vagy anyám, a húgom, az unokaöcsém, vagy a nagynéném. Általába azok, akik sohasem fordulnak meg például ezen oldalon (kivéve ha valamiért odaengedem őket a géphez, és ez a kezdőlap)."

    Az ilyen felhasználónak első dolga megkérdezni tőled, hogy mit nyomjon meg, nem eszeveszettül kattogatni a TE GÉPEDEN ;) (Jobb esetben)

  • Croatush

    tag

    re: #12 #15
    Szerintem mi most csak az átlagfelhasználó definícióján vitatkozunk :)
    Abban igazad van ArchElf, hogy az itt megforduló felhasználók 99%-a jobban ért a témához, mint egy átlagfelhasználó. Ez viszont nem azt jelenti, hogy kétféle felhasználó létezik: aki regisztált a logoutra és aki nem. Én csak azt mondom, hogy szerintem az, akinél az ikonok elrendezésének megváltozása súlyos problémát jelent, nem átlagfelhasználó, hanem alkalmi géphasználó.
    Abban egyetértünk, hogy ez utóbbi csoport nem érti a felugró ablak jelentését, de az ilyen ember általában gépvásárlás után, vagy akármilyen probléma esetén hozzáértő ember segítségét veszi igénybe (nem feltétlenül fizet, ismerős, stb...), aki beállítja úgy a rendszert, hogy az a maximális védelmet nyújtsa úgy, hogy lehetőleg semmihez ne kelljen hozzányúlnia a tulajdonosnak.
    És innentől nem csak a szavakon lovagolunk ha az "átlagfelhasználó"ról beszélünk, mert az én értelmezésem szerint az átlagfelhasználó minimum annyit tud, hogy vannak weboldalak, azok távoli szerverekről futnak, vannak kártékony weboldalak, vannak vírusok/kártevők amik képesek megfertőzni a gépét vagy ellopni az adatait (nem kell pontosan ismernie a fajtáit és kimerítően nyilatkoznia a folyamatokról), és ha egy olyan oldal, amit ő sosem nyitott meg bekér valamit aminek semmi köze az ő böngészéséhez, vagy még életében nem hallott róla, akkor letiltja (az más kérdés, hogy esetleg letilt valamit ami nem kártékony, de ha nem tud bejelentkezni egy biztonságos oldalra mert egy pont akkor felugró figyelmeztetésnél "Deny"-ra nyomott, akkor valószínű, hogy megpróbálja még egyszer és engedi). Az átlagfelhasználó tehát szerintem az, aki nem ül értetlenül a gép előtt ha az megkérdezi, hogy "biztosan leállítja a gépet?". De úgy látom a lényegben egyetértünk, szóval...

    u.i.: Ha valaki nem ért veled száz százalékosan egyet az nem józan? :((( :)

Új hozzászólás Aktív témák