Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RoundRobin

    aktív tag

    válasz prmcsk #493 üzenetére

    "26 éve élek boldog házasságban az általad titulált "nézeteim" ellenére és szokásos szereposztásban. Az asszonyon sem látom, hogy el lenne nyomva, maximum meg, de azt még most sem bánja. Ő itthon van a két kicsivel én meg alájuk teremtek mindent. Néha kikapcsolódunk, évente nyaralunk, szóval olyan avitt és közönséges módon élünk, de nekünk így jó...Ha liberós femen3,14csa lett volna, még a pöcsömnek se kellett volna. Én így vagyok bekötve."

    26 éve élsz részedről boldognak mondott házasságban az általad leosztott és nyilván számodra így kényelmes szereposztásban.
    Ez a te értékszemléleted egy szegmense. Ezt nekem tiszteletben kéne tartanom, mondod - legalábbis gondolod - te.

    Azonban én úgy gondolom, hogy ha valaki szeret egy nőt, akkor nem zárhatja be a fakanál-bevásárlókosár-sz@ros pelenka háromszögébe, hanem el, sőt, fel kell ismernie, hogy a szerettének, választottjának is lehetnek álmai, vágyai, önmegvalósítási késztetései és ezeket talán szeretné megélni, kipróbálni, ha másért nem, hát azért, mert neki is csak egy élete van és nem biztos, hogy az a leghőbb vágya, hogy életének legszebb éveit a szeretett férfi és az általa nemzett gyermekek kiszolgálására szeretné fordítani.
    Nem kétséges számomra, hogy vannak ilyen nők is, akik életét az anyaszerep teljesíti ki. Úgy tűnik, te is megtaláltál egy ilyen hölgyet, ha egyáltalán vizsgáltad a kérdést az Ő vonatkozásában, amit azért én talán nem hiába remélek.
    Azonban tekintettel kell lenni azokra is, akik nem így vannak "bekötve", biztosítani kell számukra a választás lehetőségét és nem holmi avitt, meghaladott, lompos, hímszagú dumával belekényszeríteni őket a cselédsorba, hogy eriggy borcsa, a te lábad között nem fityeg semmi, neked az a sorsod, hogy kiszolgáld, ellásd azt, akinek a fityegőjéhez hozzámentél.

    A lényeg, hogy ez a konzervatívnak hazudott, valójában áporodott, patriarchális családmodell már régóta nem pálya, nem szabadna annak lennie.
    Mi lenézzük az arabokat, hogy 4 feleség mellett még a kecskéjét is meghágja a gyökér, de nem biztosítjuk a saját nőinknek azt az alapjogot, ami őket megilleti. Nekünk magunknak ugyanakkor ez az alapjog természetes, mert meg van magyarázva nekik, hogy mi vagyunk az eltartók, mi megyünk nap-nap után "harcba" a megélhetésért, mi vagyunk a család alfája és omegája, az asszony, a valaha hőn imádott hitves pedig csak kiegészítő, segédmunkás a nagy, kolosszális művünk megalkotásában, ő, aki mossa a gatyánkat, meg a zokninkat, főz, mos, vasal ránk, és mi féltjük, vigyázzuk, megóvjuk őket attól, hogy gályázniuk kelljen a munkahelyen.
    Vagy, esetenként még ezt sem..

    [ Szerkesztve ]

    Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

Új hozzászólás Aktív témák