Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    Már megint ez a vergődés, miért nem jó, ahogy az most van...
    Jó dolog a semlegesség, de azért vannak a korlátozásnak is ésszerű és elfogadható módjai, amiket szerintem el lehetne fogadni - főleg, ha különben aránytalanul nagy költségek lépnének fel, ami végül a használókat érintené.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz jozefgucci1 #3 üzenetére

    Te konkréten hol látnád hasznát, éreznéd az előnyét, annak, hogy nem lenne priorizálva a neted? Vagy hol és milyen mértékben van most/volt?
    Nem azt mondtuk, hogy fúj, torrent, legyen max 20KB/s - hanem azt, hogy legyen ésszerű priorizálás. Ha nincs nagy terhelés, teszem azt délelőtti órákban, menjen csak p2p is jól, de estefelé, amikor az ember hazaér melóból, legyen inkább más az elsődleges. És ezt hálózattípustól/kiépítettségtől függetlenül lehetne alkalmazni - annyi, hogy jobb hálón kisebb mértékűek lehetnének ezek a lekorlátozások. Mert ugye az is korlát, ha csak 20mbittel töltesz valamit torrenten, de hát ezt azért talán túl lehet élni...

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz jozefgucci1 #9 üzenetére

    UPC-s vagyok én is, ellenben így is van, hogy néha tudok tölteni a maximális sávszéllel - akkor most hogy van ez? Ott is másmilyen priorizálás van, mint anno.

    Szerintem alapvetően nem gond a korlát, csak mondom, megfelelő mértékben / időszakban / indokkal.

    A piaci feltételek miatt meg úgyis bővülni fog a hálózat, ezt nem is értem, miért hangoztatják itt is sokan, hogy hát bővíteni kéne. Bővítik is, optikára cserélnek, olcsóbbak és gyorsabbak a csomagok, akkor hol itt a probléma? Nyilván biztos lehetne gyorsabb mértékben, de hát nem akarjunk már mindent egyszerre.

    Bár az tény, hogy már 100mbites csomagok vannak, de ha mindenki egyszer csak előfizetne egy ilyenre, és használnák is, akkor csak pislogna a szolgáltató.
    De mivel ez elég valószínűtlen, ezért emiatt nem is érdemes erre készülniük - mert ha mégis előkészítenek egy ilyen rendszert és ez a nagy terhelés mégsem következne be, nagyon kihasználatlan lenne a hálózat, és csak állna benne pénz, amit meg nekünk kellene befizetni...

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz DJJK #56 üzenetére

    Hülyeség. Mi a franc értelme lenne kiszórni, teszem azt havi 30-40e Ft-ot arra, hogy _mindig_ legyen egy garantált 120mbites forgalmad? Vagyis nem csak neked, hanem mindenkinek, mert ugye csak ilyen lehetőség lenne (vagy 15ért 5mbit, stb). Teljességgel értelmetlen, mivel a vonalak nagyon sokszor kihasználatlanok, néha kell a sebesség, akkor megvan, mindezt egy elfogadható összegért - és ez így van jól.
    Amire te gondolsz, azt úgy látnám ésszerűnek, hogy legyen külön ilyen opció, ahol a maximális, és a garantált sávszél megegyezik, na és ennek az árát emeljék csak meg szépen.
    "kötelesek lennének azt a 120 megát fenntartani a részemre, "
    Nem. Ha használod, akkor kötelesek a minimális sebességet garantálni, ennyi, semmi több kötelezettségük nincs.

    Milyen árak lennének akkor, mégis? Mekkora kihasználatlanság mellett? És mekkora igény lenne erre egyáltalán?
    Jó lenne gondolkodni kicsit ilyen általános kijelentések előtt.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák