Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz negyedes #2 üzenetére

    Ehhez nem kell Facebook, csak figyeld a programajánló portálokat.

    Ha meg arra vagy kíváncsi, hogy az ismerőseid milyen bulin, előadáson, rendezvényen vesznek részt (vagy éppen ezekre meghívnak RSVP), akkor meg mindegy, hogy kamu-e a profilod, hiszen az ismerőseid a legnagyobb adatkiszolgáltató seggfejek.

    Egy nagy halom téged is érintő személyes dolgot osztanak meg (például fotók, amiken még meg is jelölnek vagy legalább próbálkoznak vele). De a kedvencem mind közül az okostelefonos alkalmazás ami elkéri a telefonkönyved tartalmát, hátha talál a szolgáltatásban ismerősöket. Ó igen... ezt már szeretem, a valódi nevem és telefonszámom vándorol harmadik félhez és még csak meg sem kellett adnom.

    Egyszer volt egy vicces eset amikor a céges email címre kaptam egy meghívót szexpartner keresőre, mert egy másik cég marketing igazgatója a saját céges email címével regisztrált oda, ahol nem tudom milyen indíttatásból, de engedélyezte a hozzáférést a címtárához (talán azt remélte, hogy a HR-es Rozika is fent van). Azóta is ha benézek a spam mappába ott vannak a napi rendszerességgel küldött levelek "Hey [ittanevem]! Check out the hottest MILFs on fuck*****.com" tárgymezővel.

    Az a baj, hogy nem az jelenti a legnagyobb gondot, hogy a valódi neveden futsz-e a Facebookon, hanem az adatbiztonsághoz teljesen hülye ismerősök, akik helyetted is kiszolgáltatnak mindent. Na meg mindegy milyen néven vagy Facebookon, ha egy ismerősöd az okostelefonján összelinkeli a kamu profilodat a legkevésbé sem kamu telefonszámoddal és valódi neveddel, hogy azokat szinkronizálja össze.

Új hozzászólás Aktív témák