Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz moonman #41 üzenetére

    80 gigából a notiban? Legyen arra 4 giga hogy tulajdonképp semmivel ne legyek előrébb? Az általam leírtak alapján, a notebookhoz, abból is az enyémhez, teljesen felesleges a hibernálás. Emellett, ha még a virtuális memória lefog kettőt, meg a windows progfiles-szal 10et, a 80at meg visszaosztod, akkor máris 20% televan.
    És mit nyerek a hibernálással? Szvsz semmit, 5mp-t bekapcsolásnál. Ha filmet nézel útközben, nem ezen az 5mp-n fog múlni. Ezért nem is érdemes új vinyót venni. --> emellett persze, legyen szabad terület a vinyón. De a hibernálásra felhasznált az sosem lesz szabad terület.

  • Metalfan

    senior tag

    válasz moonman #41 üzenetére

    azzal, hogy a hibernálás fölösleges, nem értek egyet, de 3 GB memória fölött már inkább a sleep-et szoktam javasolni. amúgy meg notebook ide vagy oda, 4 GB lemezterület azért legyen már a mai hdd-méreteknél...

    Mire teleírja azt a 3-4 gigát, vagy visszaolvassa, addig lazán feláll az op. rendszer 2x is. Ami a megnyitott programokat, ablakokat, stb-ket illeti: valamelyik Linux disztrón láttam egy beépített programot, amely a leállítás menünél feldobott egy kérdést, hogy szeretném-e lementeni a munkamenetet. Ha igennel válaszoltam, néhány másodperc alatt lementette (ami jóval kevesebb, mint 2-4 giga lemezre írása), és leállt. Betöltéskor pedig alig volt lassabb, mint egy sima felállás. A programokat nem a - lemezre mentett - memóriából olvasta vissza, hanem újra megnyitogatta, viszont minden adatot lementett, tehát gyakorlatilag ugyanolyan volt, mint a hibernálás.
    Meg gondolom egy átlagos felhasználó nem szokott egy rakás programot egyszerre futtatni (Photoshop, AutoCAD, böngésző 20 ablakkal, az Office programcsomag szinte mindegyik programja, stb :U ). Vagyis, ha ebből a szemszögből nézzük a dolgokat, igenis fölösleges a hibernálás. Nem kell fölöslegesen nagy hely, és betöltéskor azt a +10-20 másodpercet simán ki lehet várni, hogy ugyanonnan folytassam a munkát, ahol a múltkor abbahagytam. Hátránya, hogy Win-es verziót még nem láttam belőle külön programként sem, és Linux disztróknál sem terjedt el igazán, mert csak az egyiken láttam (arra már sajnos nem emlékszem, hogy melyiken).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák