Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sing1ep1ayer

    őstag

    "A nemek esélyegyenlősége a gyakorlatban néhány ágazatban még mindig nem teljes Magyarországon, különösen az úgynevezett STEM-területeken (science, technology, engineering, mathematics – tudomány, technológia, mérnöktudományok, matematika)..."

    Szerintem az esélyegyenlőséggel nincs baj, egyszerűen kevesebb nő adja a fejét arra, hogy a felsorolt területek valamelyikén dolgozzon. A gyakorlatban sokkal inkább olyan helyből akad több, ahol a férfiak vannak hátrányban - gondoljunk csak a nemrégiben óvóbácsinak jelentkező illetőre, akit sehová nem vettek fel, mondván biztos pedofil. De körülnézhetünk az ügyfélszolgálatokon, titkárságokon is: bár akadnak férfiak, de előszeretettel alkalmaznak inkább hölgyeket. Ugyanez igaz a különféle ruhaüzletekre, gyorsbüfékre is. Az egyetlen hely ahol a nők hátránnyal indulnak, helyesebben semmi esélyük, az a papi hivatás. Máshol szerintem egyformán esélyesek, vagy kivételezettek; jó példa utóbbira a katonaság is, ahol nekik nem kötelező a kopaszság, míg férfitársaiknak igen.

Új hozzászólás Aktív témák