Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Internet Explorer 9

    Egyébként van még pár:

    -enable-accelerated-compositing
    -enable-gpu-rendering
    -enable-video-layering
    -enable-webgl
    -enable-accelerated-2d-canvas
    -enable-fastback
    -enable-aero-peek-tabs

    Kár, hogy ezeket még a mai napig nem tudták egy about:config-ba sűríteni. viszont a 7.0.508.x-ben már lesz about:labs (sajnos csak egy funkcióval, a többinél marad a flag, ami jól elbarmolja a Windows 7 tálcát)

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Dany007 #3 üzenetére

    "Csak én érzem úgy, hogy egyre többet fog fogyasztani a gép"

    Nem. Jelenleg fogyaszt annyit, ami miatt indokolt a HW gyorsítás, főleg hogy a jövőben ezekre fognak építeni, mármint HTML5, CSS3, EcsmaScript 5 és társai. A sebességnövekedés (leszámítva az erőteljes e-penis növelést és a marketinget) is azért indokolt. Nem mindegy, hogy mi az a ciklus, ami 2-3ms-el gyorsabban fut le, mert lehet, hogy egy JS alapú oldalon ez több ezerszer ismétlődik, olyankor pedig hatványozódik ez az érték.

    Plusz a GPU rengeteg grafikai számítást sokkal hatékonyabban végez, mint a CPU.

    "mondjuk egy flash alkalmazás esetén"

    A válasz ebben a mondatban van. Használj Adblock-ot és Flashblockot és máris nem fog annyit enni. Plusz nem árt, ha kicsit húzol rajta, nem csak a pipelining-re gondolok. Például ha van valami normálisabb alternatíva NoScript helyett, amivel te döntöd el mely scripteket blokkolod (bár erre ott az Adblock Plus is). Ha már a Faccsé és a Twitter scripteket kigyomlálod az is sokat segít memóriafogyasztásban, oldalbetöltési sebességben és CPU használatban is.

    A 4-500 meg lehet attól is, ha már öreg a profilod. Nézz bele a prefs.js-be és szedd ki belőle a szemetet, csak azokat tartsd meg, amik a saját beállításaid.

    ps: //-rel tudsz bele kommenteket is rakni, így strukturáltabban el tudod különíteni az egyes addonokhoz tartozó részeket.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Dany007 #7 üzenetére

    "Vagy esetleg Chromra váltok. De a FF kiegészítői tetszenek, majd ha a Chrome is felveszi ebben a versenyt, na meg a magyar helyesírás szótár Az is kéne Chrome-ba"

    Az már van, de akkor miért nem inkább Opera? Az már most is felveszi vele a versenyt, már ha nincsenek nagyon extra addonjaid. :)

    (#10) vanhalen: Nem csökkent az semmit, maximum az AMD piaci részesedését, köszönhetően azoknak, akiknek az Intel az isten. :D

    "Egyébként Firefoxra egy ideje van Memory Fox:[link] (még mondják azt, hogy nem zabál sokat.."

    Aha. És ez mit csinál? Másodpercenkénti "Reduce Working Set"-et hajt végre, vagy csak szimplán átveszi egy másik processz a FF memóriahasználatának 90%-át? :D

    (#11) ntomka: "valamint a kapcsolókat két - jellel kell kezdeni, nem eggyel."

    Eggyel is működnek. Legalábbis az Aero Preview-t láttam működni, szóval nem ezért nem működött többi.

    "A fastback kapcsoló mit is csinál egyébként? Nem találok rá leírást."

    Gondolom amit az Opera már az első verziója óta tud, vagyis úgy lép vissza az oldalakon, hogy nem tölti azt újra. A 10-es Chrome-ban már lehet, hogy FastForward is lesz (ami például itt a PH-n is hasznos, hogy bal-jobb egérrel lépkedsz előre egy több ezer HSZ-es topicban. Ezt amúgy oAutopager-be is be lehetne tenni, de ahhoz RegExp kéne.

    Annyit még ehhez a funkcióhoz, hogy rengetegszer mentette meg a kilométeres HSZ-t, ami elküldés után Internal Server Error-ral végződött és mivel a submit végrehajtódott még a userJS sem menthette volna meg.

    "Szerintem meg nem a maximális integrálás felé kéne haladni"

    De hát abból van a zsé, a 90% Gizike nem tévedhet, ők már csak tudják, hogy milyen bonyolult művelet a hardver, felőlük akár öntött ólom is lehet, ha megy rajta a Faccsé. :D

    Nekem is tele van a tököm a műanyaggal egybeöntött, kínai játékokra emlékeztető speciális csavaros hülyeségekkel. :(((

    Az egyetlen, amit támogatnék, de már a 386-os időkben is tettem volna: Normális kábelezés és moduláris tápok, amik nem kerülnek szintén sokszoros árba, mint amennyibe a plusz 1-1 csatlakozóaljzat kerül.

    Az IDE csatlakozót eleve meg sem alkottam volna ebben a formában, a Floppy meghajtók tápcsatlakozóját imádtam még, meg a ventillátoroknak a csíptetős bizbaszát.

    "Operáékkal mi van? Náluk lesz GPU gyorsítás?"

    De lesz, de hogy melyikben az még kérdés. A fejlesztők nem mondtak semmit, az egyik belső infókkal rendelkező illető írta, hogy valószínűleg majd csak a 11.5-ben, mert elég gyors és nagyot akarnak vele durrantani.

    (#16) Narxis: "A Chrome egy modern böngésző"

    A légy is egy modern rovar, eljön majd az idő, mikor mi is tanulunk tőlük... :D

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz ntomka #25 üzenetére

    "Feltételezem azóta többször is újraírták, ha még mindig nem álltak elő egy legalább alfa állapotú publikus verzióval."

    Vagy csak nem olyan suttyók, hogy kihagyják az olyan kártyákat, mint a 7600GT... ;] Tanultak az MS-től, ami viszont ilyen téren egyre korrektebb kezd lenni. Azt támogatja faszán a 7600GT is. :K

  • Penge_4

    veterán

    válasz WonderCSabo #32 üzenetére

    "Pontosan mit is csinál ez a FastForward?"

    Előre lehet lépni olyan helyen, ahol normálisan van megírva az oldal és van <link rel> paraméter. Plusz ahol nincs ott is megpróbálja kitalálni a következő oldalt olyan string-ek alapján, mint "next" vagy ">>"

    Például itt (ha több lenne a hozzászólás annyinál amennyire 25 és 200 között beállítható, akkor egy Fast Forward-dal lehetne lapozni). Működik a Google találati oldalain, a blog.hu-n és még egy rakás helyen. Bővíthető is, a Program Files\Opera\ui\fastforward.ini
    fájlon keresztül.

    A több oldalas PH-s cikkekben is lehet lapozni (vagyis lehetett, amíg meg nem újult a design, írtam is a "Javítsuk a PH-t" topicban nem csak én, de eddig semmi).

    A parancs, meg ahogy Operában már megszokott, amit akarsz.
    Az alap többfunkciós előre | gyors előre | belépés parancs, ami lehet Ctrl+jobbra, X, Shift+X, előre/gyors előre/beépés gombok, egérmozdulat, vagy előre flip gesture (balklikk-jobbklikk).

    (#34) ntomka: Akkor miért az IE9 a leggyorsabb bármilyen Canvas demóban annak ellenére, hogy a szintetikus teszteken még mindig a leggyengébben teljesít? És miért gyorsabb az Opera szoftveres gyorsítással, mint a FF/Chrome hardveressel? Azt tudom, hogy valami Webkit bug miatt a Chrome és a Safari néhány IE Testcenter-es teszten 1 FPS-t produkál, de a Firefoxra mi a magyarázat?

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz ntomka #37 üzenetére

    "És ez mennyivel gyorsabb, mint végig olvasni a lapot és rákattintani a gombra, ha már úgyis ott vagy, vagy végig olvasni a lapot és szenvedni az egérrel?"

    Majd lemérem, de szerintem 1-1,5 másodperc bőven van. A bal-jobb meg nem vesz igénybe többet az ember átlagos reakcióidejénél, ami hardcore gamerek-től átlaguserekig 0,2 és 0,5 között terjedhet.

    Viszont például képgalériákban is hasznos lehet, hogy akár 1-1 billentyűt nyomogatva lépkedsz előre-vissza a 16x16 pixeles nyíl kattintgatása helyett.

    Nem mondom, hogy világmegváltó cucc, de tény, hogy hasznos és kényelmes.

    Hónapokig használtam más böngészőket, hogy tapasztalat alapján tudjam, ha megszokod sokkal gyorsabb és kényelmesebb így böngészni, mint amúgy.

    (Mellesleg most Word-ben is megszokott billentyűparancsokkal formázom ezt a kommentet
    és Ctrl+Enter-rel küldöm el. :) Ez is gyorsabb és kényelmesebb.

  • Penge_4

    veterán

    válasz WonderCSabo #39 üzenetére

    "Ez faja, remélem Fx-ben is lesz."

    Nem hiszem. Volt rá egy addon, amit 2006-ban frissítettek utoljára, szóval nem volt rá túl nagy igény. Bár az leginkább olyan oldalakon működött, ahol számozva voltak a lapok, de a Google kivételével szinte sehol máshol...

    "Na mutasd, h. melyik tesztre ad 1 FPSt. Nekem mind u.a., mint az IE."

    A Flying Images és a Flickr Explorer volt, de úgy néz ki már javítottak rajta, mert felmegy 20-25 körül is.

    Amúgy azért elég durva, hogy már verziók óta csalnak a memóriahasználati diagramjukon, de most le is buktak, mert 10.70-et használok, nem 10.61-et (ami a legfrissebb stabil).

    Már az pofátlanság, hogy a sajátjuknál a Working Set-et írják ki, a többinél meg még a Private Bytes-tól is többet tesznek rá. És ahogy elnézem dinamikusan csökken és növekszik, csak bizonyos %-kal mindig több.

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #45 üzenetére

    Sose bánd, ahogy nézegetem a changelogokat a bugok 60-70%-a közös Operában és Chrome-ban, de még vannak Firefoxban is hasonlók, bár ott inkább a GUI terén.

    Ti most kaptátok meg a favicon bugot, ami régen Operában volt.

    Ha a számításaim jók, nemsokára kaptok animált PNG összeomlást és autoscroll bugot, mi meg majd memory leak-et megint. :DDD

    Tök jó, hogy így követik egymást a böngészők, mind bugos, mint állat. Chrome 7, Firefox 4, Opera 10.70... Még a Safari 5 is. Az utolsó stabil meg már őskövület.

Új hozzászólás Aktív témák