Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    válasz -Skylake- #50 üzenetére

    +1 Ha lenne megbízható anonimitás, még nem biztos, hogy bűnözésre használná valaki. Az eljárás igénye valós és jogos. A szervek meg oldják meg, hogyan kapják el a bűnözőket. De az ne menjen a törvénytisztelő polgárok jogainak kárára. Engem is bosszant, hogy mindenki az adataimat akarja és amit csak lehet, megteszek ellene.

    (#47) nyisziati Ha neked nem probléma, hogy lehallgatnak egy olyan szolgáltatást használva, ami anonimitást kellett volna biztosítson és ezért fizettél..

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • Béééla

    őstag

    válasz -Skylake- #50 üzenetére

    "Ilyen szintű anonimitásra" nem is hiszi az átlag, mennyire szükség van. Két szó: céges titok, és ez máris az átlagnak semmit se mond. Kentucky kapitány a legendárium szerint olyan fűszereket is rendelt amit nem használt, nehogy a "rendelési szokásokból" kideríthető legyen a recept, és ez csak egyetlen példa. Engem borzasztóan irritál, hogy van egy cucc, ami itt van velem és kénye-kedve szerint hallgatózik. Alternatíva: ne használj okostelefont. Szenzációs, csak sajnos biznisz és kommunikáció miatt megkerülhetetlen.
    Vagy hol hagytam jóvá, hogy X oldalra látogatva engem profilozzanak, és nem, a sütis felhívás nem megoldás, mert fogadni mernék hogy 10 esetből 9 olyan 3rdparty dzsuvaszkript libet használ, aminek a felét se érti a használója és bónuszban adatot szolgáltat ki. (már az is vicces, hogy mindenféle víruskergető, admin jog és fityf..sz kell egy asztali program telepítéséhez, de a böngészőben gyakorlatilag akármi "bekúszhat" egy oldal meglátogatásával...)
    Az lenne az alap, hogy nem nyúlnak fel könyékig a magánéletembe, end to end titkosítás minden kommunikációra (integritás miatt is, nem csak mert közük nincs mit küldök, lehet titoktartás kötelez engem is) és ha nagyon szépen kérnek, akkor kedvezményért opt-in profilozhatnak.

    Bélabá

  • Ivy.4.Ever

    őstag

    válasz -Skylake- #50 üzenetére

    Egyik végletből nem kell a másikba lendülni rögtön. Ha lenne, vagy van olyan szolgáltatás amelyik nem adja el az adataidat, az neked-nekünk fizetős lesz. Akkor meg mindegy ha butatelefonnal smsezel meg hagyományosan telefonálgatsz. Itt jól tudták mire megy ki a játék. Hasonlóan, ha találnak pl egy illegális alagutat a határvonal alatt, nem fogják őrizni ki megy be meg ki, hanem szépen betemetik.

Új hozzászólás Aktív témák