Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    huh... elképzelem, hogy egy x év múlva már elég fejlettnek gondolná egy nagy vállalat, és úgy dönt, hogy hivatásos (drága) tolmács helyett ezt használja, majd ezen program valami kényes ügyben félrefordítana, és ebből komoly bonyodalom keletkezne...
    hmm.. sehogy se tudom elképzelni, hogy egy (épeszű) ember intelligenciáját a távoli jövőben helyettesíthesse majd egy ilyen fordítóprogram (mert a hosszútávú céljaik nyilván ezek)... kívánom a legjobbakat, de MI nélkül ezek a programok nem lesznek sosem tökéletesek...

    A magyar nyelv egyébkén továbbra is kemény dió a google fordítójának.. vicces mikor sok SPAM levelet kapok láthatóan a google fordítójával "magyarosítva", vagy mikor külföldi oldalak magyarul akarnak beszélni szintén ezen technológia segítségével :DDD (ez a nagyjából kötetlen szerkezetű ragozó nyelv elég kényes téma ezen fordítóknak :) )

    Volt egyszer, hogy ebayen érdeklődtem és az eladó látva, hogy magyar vagyok megpróbált "kedveskedni" azzal, hogy ezen programmal lefordíttatta magyarra az üzenetét :D (aztán mikor kértem az angol fordítását az üzenetének csodálkozott, hogy miért is kérem)..

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #3 üzenetére

    A kínai nem olyan bonyolult nyelv, könnyű fordítani (a kínai inkább az írása miatt lehet nehéz az emberek számára, de az pont nem probléma egy programnak), a koreai is a magyarhoz képest egyszerű, és több használója is van azon nyelveknek, így van miért fejleszteni a fordítót.
    Egyenlőre még a fordítókat és tolmácsokat nem helyettesítheti ez a program, de hosszú távon talán (egy-két országban vélhetőleg hamarabb) aggódhatnak az ezen területen dolgozók, úgy mint a tömegközlekedési jármű sofőrök (idővel valószínűleg nem lesz rájuk szükség)...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák