Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Gargouille #13 üzenetére

    mondják azok, akik teljesen tájékozatlanok a témakörben.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • wintikek

    tag

    válasz Gargouille #13 üzenetére

    Az egészségügytől most eltekintve már egy kisebb vállalatnál is komoly előírásokat szabnak meg hogy miknek kell megfelelni, pl a dolgozók adatait hogy kezeled (jobbára a HR).
    Az megint másik dolog hogy talán az egészségügy az egyik olyan hely ahol nagyon sok személyes adattal dolgoznak, jobban kéne rá figyelniük, de itt orvosokról/nővérekről beszélgetünk akiknek bőven van mit tanulniuk nem még ilyen jogszabályokat, de nem lennék meglepődve ha a következő nemzedéknek legalább alap szinten ne oktatnának róla valamit.
    Mondjuk multiknál javasolják a Data Protection Officer kinevezését, egészségügyben nem vagyok otthon, de úgy gondolom ott is lehet hasonló ember akinek illene ezzel jobban foglalkozni.

    Ezt mondjuk kívülről nehéz elhinni mennyi mindennek kell megfelelni pl egy öntödének vagy egy húsfeldolgozó üzemnek (mindenki úgy van vele hogy a fő profil az a gyártás), de van bőven szabályozás. Ez megint a dolgozóknak jó igazából, a vállalat pedig igyekszik ennek megfelelni, mert ha esetleg vizsgálat során kibuknak komolyabb dolgok hatalmas összegű bírságokat szabhatnak ki.

    Ahol meg tényleg az egyik fő profil az adatok kezelése (van aki másképp gondolja, de én mondjuk ide sorolnám a webáruházakat is, de pl fórumok, stb...) és nem tartják be az előírásokat, ha beszopnak egy ellenőrzést nagyon hamar lehúzhatják a rolót.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Gargouille #23 üzenetére

    "a saját tapasztalataim szerint a tényleges hatékonysága ezeknek az előírásoknak - akárcsak mint mondjuk az adózási fegyelemé - megkérdőjelezhető.": történetileg úgy alakult, hogy volt nekünk frankó adatvédelmi törvényünk (egyébként tényleg jó volt, jobb, mint a gdpr), csak kifelejtették belőle a szankciókat. így nem foglalkozott vele szinte senki.

    majd ezt látva az eu tanács a gdpr-ban kifejezetten hangsúlyosra vette a kikényszeríthetőséget. nálunk az illetékesek kicsit bealudtak, ezért nem lett meg a szükséges hatósági háttér az ellenőrzésekhez határidőre. sajnos ennek vége, a hatóság mostanában lendül bele a melóba, úgyhogy arra kell számítani, hogy röpködni fognak a büntetések ezerrel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • wintikek

    tag

    válasz Gargouille #23 üzenetére

    GDPR előtt 3, azóta helyet váltottam, MSP - jelenleg 10 cégét "látom belülről" ebből 6 egész komoly multi 3 kisebb itthoni vállalat 1 pedig egy nagyon aprócska cég :)
    Tisztában vagyok az auditok menetelével, hál istennek sok közöm nincs hozzá, prezentálnom nem kell maximum segíteni egy-két dolgot megértetni. Nem is akarok érteni hozzá, üzemeltetni szeretek nem pedig felesleges meetingekre járni :)

    Ettől még természetesen igaz amit írsz, de az a helyzet hogy ahol semmilyen szinten nem tartanak be dolgokat az hamarabb ki tud bukni mintha lenne rá egy kis igyekezet. Például az egyik helyen most lesz rendbe téve a fájlszerver a GDPR-ban segítő ügyvédi iroda tanácsára elvileg csak két helyen lehet tárolni személyes adatokat a szerveren, ennek próbálnak megfelelni, szóval nem mindenhol szarnak ám rá az egészre.

    #26
    Nem indokolt, de nem sok mindent tudsz vele kezdeni :D Egyébként a jogi részéhez nem értek és őszintén nem is akarok, egyszer pályázatot akartam írni, de akkora agykukit kaptam a sok jogi hablatytól, hogy lemondtam róla és inkább hagytam az egészet :D. Ha nekem le akarják fénymásolni a személyimet az új munkahelyemen, nem különösebben érdekel, sok mindent nem fognak vele kezdeni.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Gargouille #29 üzenetére

    lendület := pénzbeszedés.
    szerinted meddig fog tartani?
    szerintem vagy addig, amíg valamiért nem állítanak eléjük egy betonfalat, aminek nekirohannak fejjel, vagy a végtelenségig.
    és mivel folyamatosan menni fog a büntetés, emiatt javulni fog az adatbiztonság.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák