Új hozzászólás Aktív témák

  • Sh4rKy

    senior tag

    Nagyon jó dolog a fényképezgetés, sok sikert kívánok hozzá, de mint szintén kezdő "fotós" pár jótanácsot megosztanék veled, remélem nem veszed rossz néven. ;)
    Pár hónapja próbálgatok rendes képeket lőni, szóval frissek a tapasztalatok...

    1. Sose hagyd eredeti méretben a képeket, mindig kicsinyítsd le, az egyetlen kivétel, ha apró részleteket is szeretnél megmutatni a képen.
    Én erre egy baromi egyszerű megoldást használok, a 2007-es office csomagban van egy olyan, hogy Microsoft Office Picture Manager. Nagyon jól lehet használni képek méretezésére.

    2. Vágd meg a képeket. Ha van olyan, ami zavaró, vagy felesleges, ami nem kell oda, vágd le. Az előzőleg említett program ebben is segít. ;)

    3. Photoshop és hasonló programok nem szükségesek ahhoz, hogy jó képet készíts, sőt, felesleges, sokan pedig el is rontanak egy alapjában szép képet.:K

    4. A fényképező... hát ez egy kényes téma, ki mennyit szán rá. Nekem egy hót egyszerű ultrakompakt gépem van, amivel semmit se lehet kezdeni, de szerencsére egyik barátomnak van egy Nikon D40X-es dSLR gépe, amivel nagyon sokat szoktam kattogtatni, de rengeteg gépet kipróbáltam már, a kompaktok és bridge gépek világából. Ahhoz, hogy elkezdj normálisabb irányba haladni a fotózással igazából 20 ezer forint környékén is vehetsz fényképezőket használtban, amivel már nagyon szép képeket lehet készíteni. Ezt a képet egy Fuji S1000fd-vel lőttem, ekkor kezdtem el egyáltalán foglalkozni az egész fényképezősdivel, még nagyon-nagyon nem értettem sok dologhoz, csak szimpla próbálkozás volt.Itt még én se vágtam és nem nagyon méreteztem. Mostanra már egy picit jobbak is sikerülnek azért, de még nem vagyok mindig elégedett magammal... :DDD Ilyen gépet újan 35ezer körül vehetsz és teljesen jó kezdésnek. ;)

    A végére pedig itt van két cikk, amit ajánlok figyelmedbe, hogy az alapdolgokat megértsd mégjobban. ;)

    Első
    Második

    Ha kérdésed van nyugodtan írj rám és segítek a dologban, ha tudok. ;)
    Sok sikert kívánok a továbbiakban.
    Üdv
    Sharky

    [ Szerkesztve ]

    Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

Új hozzászólás Aktív témák