Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sohajda90

    tag

    Ok, nem vagyok programozó de nekem ez elég bullshit szagú statement. A hardver vagy elbírja az 1440p-t 120Hz-en vagy nem. Ok, biztos lehet valamennyire optimalizálni a szoftvert, hogy annyira ne szívja le az akkut, de szerintem ezt inkább tudatosan csinálták. Ha 3 hónap múlva tolják ki ezt a frissítést nem fog minden tesztelő visszamenni és kijavítani a tesztjében a SoT-t 3 órára...

    Nem szeretek flamelni eyik gyártó topikjában sem, de nekem a sima S20 széria a legnagyobb marketing bullshit széria, amit a "legjobb" kínai gyártók is megirigyelhatnének.

    -120 Hz képfrissítés, 1440p felbontás: csak a VAGY / VAGY részt hagyja ki a reklám szlogen
    -8K Videófelvétel: mivel a 12 MP-es fő kamera alapból nem lenne erre képes, mert a 8K 33 MP-t takar, így ezt csak a 48 MP-es telefotó kamerával tudja kivitelezni, tehát ha pl otthon szeretnél videózni beltéren good luck: nem fogsz tudni elég messze állni a subject-től, hogy valamelyik végtagját le ne croppolja a szűk látószög miatt...
    -4000mAH akksi: ami nagyszám volt 2017-ben a Mate 8-asomban ami tényleg elment vele 3 napig, cak ez a telefon már 5G-t is támogat ami szintén zabálja az akksit, akárcsak az 1440p VAGY 120Hz, szóval ez simán felsőhangon annyit fog hozni, mint egy tavalyi modell, ami egyiket sem tudja, de 3300mAH-s aksi van benne...

    Azért a Samsungtól ennél többet várnék. Ez most tényleg olyan mintha minden új tech-et demózni akarnának benne cask éppen minden félkész stádiumban van: a 120Hz-es és az 5G-hez a fejlettebb (grafén alapú) akkutechnológia nem áll még készen ezért mindkettőt korlátozzák (120Hz cask 1080p-n, 5G külön kiadást kap, készül belőle 4G verzió only), a 8K videóhoz meg a megfelelő felbontású ÉS látószögű kamera hiányzik mindössze...komolyan mondon ennél magasabb fokú szekunder szégyenérzet cask azoknál a kínai olcsó mobiloknál fogott el amelyeket amikor szétszedtek a tesztelők kiderült hogy a második kamera alatt nincs is lencse :D :D :D

  • sohajda90

    tag

    válasz #16514048 #5 üzenetére

    Köszi, ezt nem tudtam.

    Én MKBHD videótesztjét néztem meg és amikor ő 8K-ra állította a videórögzítést ugyanúgy becroppolt a viewfinder, és ezt ő is kiemelte szóbal is. Akkor lehet hogy bár a látószög maga nem kisebb, de nem a teljes 64 MP-es képet skálázza lejebb hanem cask annak is kivágja a közepét?

    Én én is egyetértek azzal, hogy ha nem tényleges optikai telefotó lencse van benne, akkor felesleges a plusz kamera. Akkor inkább legyen benne egy 64 MP-es optikailag stabilizált ami croppolással zoom-ol meg egy ultrawide. Így ennek megint ahogy írtam kicsit "marketing" szaga van, mert ugye "a több kamera = job kamera" a népek fejében. Nemrég értekeztünk ennek kapcsán (talán a Xiaomi Mi 10 topicban) a 2 Mp-es dedikált macro kamerák kapcsán: ha van egy manapság standard droidos csúcsmobil szinten 38-64 esetleg 108 MP-es főkamerád, akkor ha normal fókusztávban lősz egy jól fókuszált képet, amin így az amit macrozni akarsz mondjuk cask a kép felét teszi ki, ha lecroppolod a többit és egy jó progival pixel binningel lehúzod a felbontást 5-10-12 Mp-re, kizárt hogy ne kapj jobb eredményt, mint egy dedikált 2 MP-es macro kamerával...valamiért manapság divat lett értelmetlen objektívokkal teletűzdelni a mobilok hátulját...És akkor még a szintén majd' minden flagshippen fellelhető ToF kamerákról még nem beszéltünk, amelyek még "yet to prove" a létjogosultságukat...ezek mind felesleges hardware elemek amik viszont cask tovább növelik a mobilok árát, mert a hardwart 100%-osan tuti kifizetteti a gyártó a végfelhasználóval, a K&F, marketing kötlségek egysége allokálása már más tészta...

  • sohajda90

    tag

    válasz jacis #15 üzenetére

    De, te gyakrolatilag tényleg azt írtad, hogy kapcsoljak ki minden olyan funkciót, amit innovációként hirdet a Samsung (5G, 120Hz, 8K video).

    Az ok, hogy más téren is van előrelépés (CPU nyers ereje, főkamera fénykép minősége - felbontása már pont nem, mert a Mate 8 16 Mp-es volt, és egyébként én annak nagyon elégedett voltam 2016-2017-ben amikor használtam a camera quality-jével, szoftveres extrák amiket az Android 10 esetleg a Samsung UI ad), de ennyi erővel akkor mondjuk vehetek egy tavaly előtti Pixel 3 XL-t is ennek az összegnek a feléért, ott is fog tudni 1080p-t a kijelző 60 Hz-en (amit egyébként a Mate 8 is tudott BTW), a kamera meg kb. még job minőségű is lesz...szóval ezzel cask azt akartam hangsúlyozni, hogyha disable-öljük ezeket a funkciókat akkor ez tényleg messze a legnagyobb "nesze semmi fog meg jól" update amit az elmúlt években top5 gyártó flagship kategóriájás szériájában láttunk...

  • sohajda90

    tag

    válasz jacis #33 üzenetére

    Ja mert valakinek véleménye egy telefonról csak úgy lehet, hogy meg is veszi és hónapokig, évekig használja...természetesen a tesztek is így készülnek, a tesztelők heteket eltöltenek a készülékekkel és ténylegesen úgy használják, mint az end userek...
    Vagy amikor a Nokia kiadja a középkategiásait 2019/2020-ban 2 GB RAM-mel és elkezd a tömeg háborogni az is azért van mert mindenki használta érdemben azt a készüléket és nem azért mert bizonyos koncepciókról már előre meg lehet mondani hogy életképtelenek...

    Annyit highlightoltam, hogy a Samsung mostanában minden félkész technológiát kitol a végtermékeiben és hagyja hogy a hülye end user legyen a tesztelő. De hát akit át lehet ******. Remélem te veszel 1 egyet, sőt másodkészüléknek még egy Fold-ot is szerezz be hozzá, nehogy mobil nélkül maradj ha nem húzza ki az aksi nap végéig... :D

    Vitatkozhatnánk ki a troll kettőnk közül :D

  • sohajda90

    tag

    válasz jacis #38 üzenetére

    Te vagy egy ritka nagy tajparaszt, hogy elkezdesz ilyen szinten személyeskedni. Ütköző véleményünk van egy topicban, miért nem lehet ezt értelmesen megvitatni egymás ismeretlenül történő sértegetése nélkül? Ez nem az "e-farok" méregetés helye de képzeld el a mester tézisem pedig a Motorola vállalati értékének elemzéséről írtam a Google és Lenovo akvizíciók kapcsán amit a kettőből az egyik vállalat is bekért...úgyhogy igen, én egy tehetséges ember vagyok, és még a témában, amiről értekezünk is jártas is vagyok, remélem te is élértél már valamit az életedben amire büszke lehetsz azon kívül, hogy idegen emberekkel névnélkül bunkózol online. :D

    Egyébként arról, hogy mi a félkész technológia...szerintem erre annál nagyobb bizonyíték nem kell, hogy bizonyos feature-t lekorlátoznak és még közleményben is kikommunikálják, hogy a jövőben (miután megoldottak bizonyos technikai problémákat) tervezik feloldani ezt a korlátozást. Innentől erről vitatkozni is felesleges. Főleg veled amúgy is olyan lenne, mint Fideszes nénivel megértetni, hogy a Magyar gazdaság teljesítményét nem a választáskor kiosztott Erzsébet utalványokban mérik. :D

    Ezzel alaphangon nem is lenne semmi baj, mutatja, hogy a jövőben is tovább fejleszgetik / supportálják a termékcsaládot. Az Apple is kiadta úgy az iPhone 11 családot, hogy a Deep Fusion még nem volt releasel-ve, és talán a Huawei P20 Pro vagy P30 Pro volt (most hirtelen nem emlékszem) ahol a TOF kamera egy update-ig csak dísz volt (mondjuk arról mint már fentebb írtam vitatkozhatánk hogy amúgy is cask az-e) a hátlapon, mert a szoftver még nem készült el hozzá...az egyedüli probléma, hogy itt ezekből egy kicsit több jutott, mint a felsorolt példák esetében, és a kommunikáció is csak 1 héttel a lauch után jött ki, amikor a tech review-erek ezekre a hiányosságokra/korlátozásokra rámutattak...

  • sohajda90

    tag

    Egyébként én az alumíniumot jobban pártolom mint az acélt. Masszívabb az utóbbi, viszont cserébe jobban karcolódik. Még sosem volt olyan telefonom amit olyan karcosan adtam volna tovább/el, mint az iPhone X-et, ami első perctől tokban volt tartva. Egyszerűen az apró porszemcsék a tokba is beférkőznek és ezeket a csodálatos acélkereteket olyan durván megkarcolják, amilyet én alumínium telónál, amiből előtte volt jó pár még sosem láttam. Normal használatlnál meg azért az alumínium is van olyan masszív hogy kisebb eséseket, esetleg 1-2 kanapén való ráülést kibírjon sérülés nélkül, komolyabb eséseknél meg az acél is tud sérülni...

Új hozzászólás Aktív témák