Új hozzászólás Aktív témák

  • sohajda90

    tag

    válasz #16514048 #5 üzenetére

    Köszi, ezt nem tudtam.

    Én MKBHD videótesztjét néztem meg és amikor ő 8K-ra állította a videórögzítést ugyanúgy becroppolt a viewfinder, és ezt ő is kiemelte szóbal is. Akkor lehet hogy bár a látószög maga nem kisebb, de nem a teljes 64 MP-es képet skálázza lejebb hanem cask annak is kivágja a közepét?

    Én én is egyetértek azzal, hogy ha nem tényleges optikai telefotó lencse van benne, akkor felesleges a plusz kamera. Akkor inkább legyen benne egy 64 MP-es optikailag stabilizált ami croppolással zoom-ol meg egy ultrawide. Így ennek megint ahogy írtam kicsit "marketing" szaga van, mert ugye "a több kamera = job kamera" a népek fejében. Nemrég értekeztünk ennek kapcsán (talán a Xiaomi Mi 10 topicban) a 2 Mp-es dedikált macro kamerák kapcsán: ha van egy manapság standard droidos csúcsmobil szinten 38-64 esetleg 108 MP-es főkamerád, akkor ha normal fókusztávban lősz egy jól fókuszált képet, amin így az amit macrozni akarsz mondjuk cask a kép felét teszi ki, ha lecroppolod a többit és egy jó progival pixel binningel lehúzod a felbontást 5-10-12 Mp-re, kizárt hogy ne kapj jobb eredményt, mint egy dedikált 2 MP-es macro kamerával...valamiért manapság divat lett értelmetlen objektívokkal teletűzdelni a mobilok hátulját...És akkor még a szintén majd' minden flagshippen fellelhető ToF kamerákról még nem beszéltünk, amelyek még "yet to prove" a létjogosultságukat...ezek mind felesleges hardware elemek amik viszont cask tovább növelik a mobilok árát, mert a hardwart 100%-osan tuti kifizetteti a gyártó a végfelhasználóval, a K&F, marketing kötlségek egysége allokálása már más tészta...

Új hozzászólás Aktív témák