Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    Nocsak nocsak.

    Úgy látom elkezd befuccsolni ez a listaáron adjuk 2 év hűségesküvel a telefonokat mentalitás. Még a környezetemben is egyre többen kezdenek felfigyelni (akik amúgy nagyjából tesznek a mobilkommunikáció fejlődésére, csak sima userek) hogy annyiba kerül a szolgáltatónál a telefon mint a nagyáruházas szórólapokon, viszont ott akár 2 hónap múlva is lehet másikat venni, nem kell a két évet kivárni. A nagy többségnek kb így jön le hogy drágák a telefonok.

    Lehet ráfogni különadóra, visszaesésre, fagykárokra, árvízre, stb, de tény hogy pofátlan szolgáltatói árak vannak, és akkor még el sem indultunk nyugatra. Akkor vágunk csak döbbent arcot mikor az ottani árakat meglátjuk, csak ott a szolgáltatók sem 300-600 eurót tesznek egy sima melósuk zsebébe mint itthon, mégis itthon magasabbak a percdíjak és telefonárak.

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Gadgetfan_ #34 üzenetére

    Talán neked nem tűnt fel, de igencsak sokféle igény létezik.
    Szerintem az alábbi tényeket mérlegeld:

    - 2 éves előfizetés (alapról beszélek ahol a 30-40Ft-os percdíjak vannak perc alapon ami az olcsótól elég messze van) aláírásáért gyakorlatilag független bolti árakon kapod a telefonokat.
    - Ha valami komolyabb havidíjjal aláírsz akkor pedig az azért kapott szolgáltatás benne foglalt kerete is jelentősen alacsonyabb (akár csak hogy ne menjünk messzire és az irány se legyen vita tárgya: Szlovákia, Románia, Ausztria) a külföldi hasonló árú csomagokhoz képest, valamint a telefont is jóval drágábban kapod.

    - De azon is elgondolkodnék a helyedben, hogy egy 3660 (+200Ft hívószámkijelzés, elvégre az nem alapszolgáltatás a mai világban) alapdíjú T-s Relax 100 díjcsomagban ugyanannyiba kerül egy belföldi SMS mint ha roamingolva küldöd, a legtöbb prepaid csomagban pedig drágább a belföldi SMS mint a roaming SMS díj, ergó a határ mellett megéri átállni a külföldi hálózatra és úgy küldeni az SMS-t.

    Én ezeken nem tudok valahogy röhögni, de neked bizonyára ez is vicces. :DDD

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Gadgetfan_ #57 üzenetére

    Ott hibázik az okfejtésed, hogy a "boldogabb országokban" 14k-ért all-in előfizukat kapsz, nem is nagyon tudsz többet telefonálni/internetezni mint az előfizetési díj, mert gyakorlatilag minden szempontból korlátlan.

    És nehogy már a mi hibánk legyen hogy itt agyatlanul emelik az árakat és panaszkodnak a költési hajlandóság csökkenésére. Alapvető közgazdasági tény, hogy az ár/kereslet görbe nem lineáris, eleve azért hívják görbének nem vonalnak. Régebben én is huszonvalahány forinton nyugodtan telefonáltam mert tudtam hogy emberi lesz a költség, de mostanában a 44 forintos praktikum mellett fel sem emelem a telefont csak ha nagyon muszáj. Kevés olyan dolog van a mai világban ami megérne mondjuk 1,05-1.99 perc beszédért 88Ft-ot. De ha nem flottához tudsz csatlakozni szinte lehetetlen 25Ft-os percdíj alá beférni bármilyen előfizetéssel.

    És most vegyük meg jó drágán a szolgáltatói telefonokat drága előfizetésekkel, hogy később talán olcsóbb lesz a telefon meg a percdíj? Ugyan menj már, biztosan akkor majd versengve fognak árakat csökkenteni pont mint eddig. Tényleg nézz már meg pár környező országbeli árat, nem véletlenül írtam (és többek is) Szlovákiát meg Romániát akik azért nem "boldogabb országok" ahogy te aposztrofáltad, Románia jelen felállásban még jóval "boldogtalanabb" is. Ott hogy alapoznak bizniszt?

Új hozzászólás Aktív témák