Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Számomra is érdekes írás volt.
    Jelenleg mi is villamos korszerűsítésben, szabványosításban, teljesítménybővítésben vagyunk. Utána pedig tetőhéjazat csere.
    Mind a kettőnél figyelemben lesz tartva egy lehetséges napelemes rendszer kiépítésének segítése.

    Sajnos a napokban hallottam olyasmit, hogy Pest megyében már nincs ez a "nullás" konstrukció. Nem olvastam még utána, de el tudom hinni.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz Pistiboy88 #95 üzenetére

    Egyébként ha ilyen hibrid bojler lennék - bár még gyerekcipőben járnék - akkor két betápom lenne:
    - Egy folyamatos a vezérlésnek illetve a hőszivattyús hatékony rendszernek
    - Egy időszakos (legyen az B vagy, egyéb időszakos megújuló rendszerhez kötött) az igénytelen fűtőszálnak.

    Szerk: Vagy amit még el tudok képzelni, ha az embernek végtelen pénze/helye van, hogy egy kisebb hőszivattyús rendszert sorba kötni egy hagyományos bojlerrel, ami vezérelten van. Persze, ha alapból hőszivattyúval kiszolgál, ahogy írtad, akkor ez mind fölösleges.

    Nálunk a kombi gázkazán után például fentmaradt a villanybojler, mert a helyzet a következő:
    - Bemegyek kezetmosni, kinyitom a csapot, kazán letekeri a gázórát a falról, folyik a hidegvíz. Általában mire elkezdem érezni a langyosat, már kezetmostam.
    - Az feleségem mosogatás közben nyit-zár-nyit-zár. A kazán ki-be-ki-be. Ettől (meg a többi ilyentől) 1 év alatt cserés lett a gyújtóelem, ami egyben a lambdaszonda is a kazánban, durr 17 ezer+munkadíj, és mindjárt el is buktam emiatt, amit az olcsóbb gázzal spóroltam HMV-n.
    - Zuhanyzásnál amíg nem volt termosztátos csap, egy fürdésnyi víz elment mire stabilizálódott a hőmérséklet, és alá mertem állni.

    Tervben van egy rendszer, ami átforgatja a vizet a kazánon, vagy pedig egyszerűen kizárja a kazánt a vízellátásból, amikor csak ilyen csapnyitogatás van.

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz ericssonfan2 #110 üzenetére

    + b.

    A kazán szervízmanualjában benne kell hogy legyen. Nálam Ariston Genus One kazán van, szintén be van állítva a késleltetés, és a régi Hajdu maradt pufferként utána (úgy volt, hogy a kombi kazánra váltás után levesszük).

    A jelenlegi állapotban a villanybojler 50 fok körül kapcsol be, a kazán 60 fokos vízzel pótolja a hideg ágon 90sec átfolyás után.
    Ami ezzel így számomra problémás:
    - Ha 95-secig folyik a víz, akkor ugyanúgy fölöslegesen kapcsolt be 5 secre, és mehetett volna 90sec-ig hasznosan. Nyilván jövőbe nem látni, és így lehet a legtöbb rövid impulzust elkerülni.
    - A fürdéseken kívül ritkán haladjuk meg az időtartamot, így gyakorlatilag csak akkor van haszna a gázzal előállított melegvíznek, amikor sok vendég van, és nehezebben fogy ki a melegvíz a bojlerből.

    Amit szeretnék megvalósítani:
    - A) A kazán elvileg tud kezelni puffertartályt, egy beállítás, és egy megfelelő termisztor bekötése szükséges. Ebben az esetben a kazán nem instant a kimeneten próbálja megváltani a világot, hanem a pufferhez képest. Tehát ha 60 fokos víz a target, és a puffer 58, akkor meg sem indul, ha pedig igen, akkor arányosan melegített vízzel pótol.
    Ezzel viszont továbbra is probléma, hogy ki-be kapcsol, illetve csak fűtőszállal, vagy keringetővel használható, mert ha 120 liter víz kihűl a pufferben, akkor abba kénköves poklot is pumpálhat, akkor is sokára lesz 60.

    - B) A puffer(bojler) termosztátjára egy váltószelepet kötnék, ami amikor "fűtést" igényel, akkor a kazántól hívná a melegvizet, egyébként meg azt megkerülve.
    Ezzel a probléma, hogy sokszor a fűtőszál már akkor kapcsol be, mikor megállt a vízfogyasztás. Illetve ez is ki van szolgáltatva a ki-be kapcsolásnak.

    - C) Ugyancsak váltószeleppel és átfolyásérzékelővel elérni, hogy akkor adjon a kazán melegvizet, amikor a zuhany/kád csapja nyílik.
    Probléma, hogy a rendszer ugyanúgy ki van szolgáltatva a fűtőszálnak a napközbeni fogyasztás miatt.

    - D , a jelenleg befutó, de meg nem valósított)
    A bojler termosztátjáról, vagy külön vezérlésről egy HMV keringető bekapcsolása. Amikor a bojler maga alacsony hőmérsékletet érzékel, akkor elkezdi átforgatni a vizét a kazánon. Ezáltal a fűtőszálnak besegít a gázkazán. A segítség jelentős. Míg a bojler 20->60-at kb. 4 óra alatt ér el (azt hiszem a gyári adat 20-80 @ 7.5h) addig a kazán minimálisan lassítva az átfolyást szimultán adja a melegvizet, amivel néhány tíz perc alatt megtölthető a bojler.
    Ez azért is jó lenne, mert a vízpótlás a hálózatról mindig közvetlenül a pufferbe érkezne, ezért a kazán átfolyás szabályzása nem sz.patna, és mindig megfelelő nyomás lenne. Emellett aztán lehet tovább trükközni, például kisebb teljesítményűre cserélhető a fűtőszál.

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz Lenry #109 üzenetére

    bocsi hogy külön tettem, a másik kicsit hosszú lett
    Ennél a rezsi témánál egyébként fontos változók vannak szerintem. Nekünk a gyerek születése óta duplázódott a rezsink, mert:
    - Folyton van otthon valaki, ami télen magasabb napközbeni hőmérsékletet kér, amire rájön a folytonos ajtónyitogtatás.
    - Azóta reggeltől estig folyton meg a mosógép, szárítógép.
    - A napi egy talán főzés, inkább kajamelegítésből lett napi legalább egy főzés, és két melegítés.
    - Ezek mellett a szórakoztató elektronika, és az energiatakarékos lámpák napközbeni használata már eltörpül, még ha duplázódnak is.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz UnA #124 üzenetére

    Nem beszélve arról, (bár javítsatok ki, ha nem általános és csak az én tapasztalatom) hogy az ingatlanosokról lecsúszik a nedvesbugyi, ha meghallják a "Dryvit" szót, és ugyanezt várják a vevőktől is. Mondjuk a másik oldala, hogy mindegy mekkora szigetelés van rajta, de ha kocogtatható a drájvit a falon akkor biztos nagyon jó.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák