Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz rudi #30 üzenetére

    Félreérthető voltam. Úgy értettem az akksi is olyan nagy, hogy röhögve bírna 15W-nál nagyobb procit.

    Nem hinném, hogy ne lehetne ekkora házban értelmesen hűteni. Egyszerűen nincs egyensúlyban a méret/teljesítmény.

    Persze mivel eljutottunk odáig, hogy általános célokra bőven elég egy 15W proci is ezért részben felesleges. De valahol egy kompromisszumos közegben, mint egy noti, nekem ez luxusnak tűnik. Biztos van olyan akinek elég egy gyengébb proci, de ODD-re szüksége van... de ez az elenyésző többség. Arról nem beszélve, hogy ha már annyira nem kell a cpu akkor az i3-nál nagyobb 15W-osnak se nagyon lenne értelme bele. Hosszú távon úgysem gyorsabb az i5/i7 se.

    De ez már nem neked szól. Csak kifejtettem kicsit miért gondolom azt, amit.

    Nekem is vastagabb Dell Latim van munkára és egy vékony Ultra otthon. Egyik sem rossz de valahogy én már csak a fenti párosításban vennék notit: Ha elég a 15W akkor legyen 1.5kg alatt és vékony. Ha vastag akkor meg valamelyik 23/28W-os Skylake lenne szimpi. (4 mag és 40W+ már sok lenne szvsz.)

    Az, hogy mi fér bele a házba, sok paramétertől függ. Merevségi cél, hőmérsékleti cél, stb. Kategorikusan nem jelenthető ki.
    Persze. De azért a fizika az fizika. Fogalmazzunk akkor úgy, hogy nagyobb házba több "cél" fér. És ritka amikor valamelyiket túlzásba viszik a másik rovására.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák