Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeltaPower

    őstag

    válasz moonman #36 üzenetére

    pontosan. aki másolt xp-t akar használni az feltolja corporate kulccsal és kikapcsolja a frissítést.
    ennek max annyi értelme van, hogy ha a szerinted legálisan vett lemezre beriaszt a WGA, akkor szépen fogod az "eredeti" lemezed a dobozával és a számlával együtt, és a hajára kened az eladónak (esetleg hátadra veszed a rendőrséget is ehhez az akcióhoz).
    aki tudja hogy illegál az xp-je, azt nem fogja meghatni a fekete háttér és a kis felugró ablak...

    (mod) Romano nocd crack nem zárja ki az online játékot, szerencsére sok helyen úgy szokás, hogy online acc létrehozásakor kéri a cd/dvd kulcsaidat, és később már az accodhoz tartoznak, a játék (lemez) eredetiségét pedig nem nézi. pl Sacredet sokáig így toltam, accba mentek az eredeti cd kulcsok, a vinyóra a nocd verzió, hogy ne sírjon folyton a lemezért.

    [ Szerkesztve ]

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #34 üzenetére

    "a százezerszámra hamisított és eredetiként pénzért eladott hamisítványokra">ez viszont köcsögség az M$ részéről: jóhiszeműen vettem egy telepítőlemezt, telepítettem, avagy csak egy gépet vettem látszólag - és számomra ott helyben mindenképp kideríthetetlen módon - eredeti Window$t. tehát az egyszerűbb utat választja: a semmiről nem tehető, nem is hozzáértő végfelhasználók ezreit-millióit szívatja ahelyett, hogy kemény - bár sokkal több pénzbe kerülő - harcot, kampányt, bármit indítana a hamisítók, árusok ellen. gusztustalan.

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz moonman #50 üzenetére

    Bocs, azoknak, akik magyarul szeretik: ugyanaz

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #50 üzenetére

    persze, ilyenek vannak. de egy teljesen tudatlan vásárló nem fog előre keresgélni ilyeneket. ő mindig csak utólag tudja meg. kicsit olyan ez, mint az EULA-k: legfeljebb akkor (ha egyáltalán) olvassa el az ember, ha éppen nekiállt telepíteni. és akkor vicces, hogy benne van: ha felbontottad a cd-t, az már az EULA elfogadásának minősül. :) persze, ezt is meg lehet nézni előre. de az M$ kifejezetten úgy készíti a termékeit, hogy "könnyen használható" legyen, ne kelljen sokat gondolkozni a használatakor. hát ez itt egy kicsit visszaüt.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #58 üzenetére

    igazából elfelejtettem odaírni, hogy ez nem biztos, hogy a Window$oknál is így van. de pl. a Kaspersky EULA-ban benne van (vagy legalábbis valami ilyesmi). lényeg, nem is ez, hanem, hogy az egyszeri júzer MINDIG le van maradva pár lépéssel - saját magához képest is.
    viszont az M$ részéről ez akkor is a dolgok könnyebbik és legfőképp OLCSÓBBIK végén való megfogása. itt aztán semmi extra költség nincs, nincs plusz marketing, nem kell bérelni kopókat, sőt, már rá vannak szoktatva az emberek. ahogy Richard Stallman mondta: Window$ olyan, mint a heroin. és ez e beetetési időszakra is analógia. "ha már lopják, akkor lopják a mienket" az alapelv, tehát mérhetetlenül álszent módon nem akadályozza meg, nem tesz meg minden tőle telhetőt, hogy ez ne vagy ne ilyen mértékben történhessen meg. de megtörtént, sőt, az előző mondattal még bátorították is. és az erőteljesen kifutófélben lévő XP-nél alkalmazva erős a gyanú, hogy a háttérben nem egyszerűen az áll, hogy most meggondolták volna magukat. no mindegy.

    (#61) bobsys: "mert a wga ellenorzest le lehet szedni es akkor nem sikit a gep"mivel nem vagyok érdekelt (a még fent lévő XP jogtiszta), így nem "kellett" leszednem, de me, arról volt szó, hogy bizonyos frissítések csak akkor települnek? vagy okosan meg lehet oldani: hagyom települni a wga-t, sikít, de telepíti a többi frissítést is, és utána wga megint töröl? mert ez így vicces lenne.

    bobsys: illik, nem illik>nemez a valóság. és persze nem csak itt, hanem az élet minden területén.

  • wnix

    senior tag

    válasz moonman #82 üzenetére

    Az ár nagyjából egyezik a nem OEM verzióval. Ha nem direkt használt-software kereskedőtől veszed, akkor többnyire oda is írják a bírósági ítéletet - vagy hivatkozást arra - is, ami az OEM verziót gyakorlatilag azonossá teszi a nem OEM verzióval. Magán a CD-n lehet még olyan "furcsaság", hogy hardware-gyártó logoval is díszitve van.
    Az ítélet még a windows2000 korában született, amikor a bíróság megtiltotta a windows 2000 OEM verzió forgalmazását Németországban. Azóta lehet, hogy változott egy kicsit - hisz a fellebbezés, és további ítéletek még a mai napig folytatódnak - 2008 vége felé épp a szoftver-támogatás alanyairól...

    Az eredeti ítélet az OEM licencben található egyes pontok semmisségét állapította meg, így OEM jelzést találhatsz sok szoftvernél, de nem kell figyelembe venned a szoftver és hardware összetartozását érintő pontokat. Ha OEM verziót vásároltál egy pc-vel együtt, akkor a windowst külön is eladhatod, és más megveheti, pl eBay-en keresztül 3 EUR-ért.

    Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

Új hozzászólás Aktív témák