Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz attila9988 #107 üzenetére

    "De azt hittem, hogy most gyakorlati használhatóságról van itt szó."

    De már valahol korábban mondtam is, hogy hétköznapi használatra nem fekszenek a mostani XML-es (értsd DITA, DocBook és hasonlók, nem "office" XML sémák) megoldások. Pedig szerintem az alap elképzelés korszerűbb mint a LaTeX-é, de az van. Amúgy a mellékszál on-topic vetülete az lett volna, hogy ezek miben különböznek a MO/LO stílusoktól. Ha lenne LO-ban valami strict mód (csak stílusokat használhatsz), ami ki is jelezné elég jól láthatóan az alkalmazott stílusokat, és a stílusok kinézete és a stílus azonosítója közt valami CSS-szelektor-szerű összerendelhetőség lenne (az 1:1 helyett), és a "stíluslap" külön menthető és megosztható lenne, akkor közelebb kerülne ezekhez.

    Az meg szerintem nem járható, hogy szerkesszen mindenki forrás szinten, akkor sem ha LaTeX-szerű a szintaxis. Jól jön, ha bele tudsz nézni/írni úgy is (amúgy ezt a kívánalmat a DocBook/DITA/stb. is teljesíti), de a forrás szintű szerkesztést nem sok átlagember tolerálná, és igazából én sem hiszem (a programozó/bitvadász fejemmel), hogy az lenne a legjobb megoldás.

Új hozzászólás Aktív témák