Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    Nekem nagyon tetszik ez a kialakítás, arányai, forma, még a tesztben előkerült nehézségekkel meg mernék küzdeni.
    Talán ott jönne ki gyakorlatban a "súlyos hibája", hogy 1db vga el veszíthető benne, iker vga-nak meg igen nehéz értelmezhető funkciót találni, ahhoz hogy töltse valami a térfogatot meg igen költséges, jelenleg.

    Talán túl jó lett?!

  • #16939776

    törölt tag

    válasz bambano #61 üzenetére

    Alaphangon 140K egy db diszk, amit hűtenéd kellene, és védeni attól, hogy működés közben egymást össze rázzák. És nem tudsz ~200K-t kiadni egy Rack-ért, amin van egy közepes back-plane, és mondjuk belefér 24 diszk. pl.: [link]?!
    Nem tudom elképzelni azt, hogy mi a jó neked abban, hogy desktop házakkal szivatód magad, amikor sem a pénz amit beleraksz, sem az elvárások amiket támasztasz, nem a "játék" kategóriát célozzák.

    Ugye nem haragszol hogy leírtam a véleményem. :U

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz bambano #68 üzenetére

    Ugye azt akarod mondani, hogy ez tökéletesen alkalmatlan arra a feladatra amire tervezték, de az a desktop ház, amit nem erre a feladatkörre, terhelésre terveztek, az viszont hibátlanra teljesít majd ebben a feladatban?!

    Egyrészt van a neweggen. Másrészt sehol nincs gumigyűrű HDD és rack között a back-plane-es szervereken, azért, hogy a csatlakozó ne menjen tönkre a mechanikai terheléstől.
    A HDD rezgéstét a rack a rack állványnak adja át, az meg a födémnek, ami ha elég stabil nem mozog a rack, benne a HDD.
    Hűtéssel kapcsolatban: van benne elöl 4db 80mm-es 6-12W-os delta modulnak hely, ha az nem fújja át... Ezekkel egy átlagos 25C°-ra klímázott szobai levegővel 40C°-on/alatt lehet tartani a HDD-ket, moderált fordulatszámmal, olyan légnyomást tudnak.

    #69 Anachronix: Bocs. Én voltam a hülye, hogy nem hagytam szó nélkül ezt a cirkuszt, amit levágott itt a kolléga. :R

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz bambano #72 üzenetére

    Megtettem, a cérna mégis ott szakadt el, hogy a define xl meg 18db tálca meg mennyire körülményes.

    Az alaptézis legyen az, hogy HDD helyekre ekkora mennyiségben ma nincs szüksége senkinek. Egyszer azért, mert a desktop házakat lakókörnyezetben használják és ma ki az a megátalkodott, aki HDD-kel, ekkora mennyiségben együtt akar élni?
    Másik tézis, hogy az embereknek nincs szüksége HDD-ket tömegesen fogadó desktop házakra, mert csak a nyűg van vele, zaj, hő, szellőzésprobléma, illetve a legmodernebb gépet is megfogja, olyan mértékben, mintha legalább 20 évet mentél volna vissza az időben.
    Azt kellene feldolgozni, hogy aki helyben, gépen belül tarolni kényszerül 3,5"-os HDD-n, az már erős kompromisszumokkal él, és ezt egyre többen észre veszik - a házgyártók is - és a userek szervezik ki a storage-t NAS-ra, szerverre, vagy felhőre, bárhova máshova, mint a desktop gép gyomra..

    Mivel felhoztad a 18 db tálcát, meg a 6 lemezes raid-5-öt (gondolom backup sincs) meg tudtam tippelni, hogy a te igényeid (akkor csak neked keresünk megfelelő házat?!) - desktop szinten nézve - extrémek.

    Szóval sajnálom, de még mindig tartom, hogy rossz helyen keresed a megoldást, sőt egyre valószínűbb, hogy a koncepció ami ide vezetett téged, azt is illene átgondolni . Mármint azt a kályhától, ha a lemezek számát, skálázni lesz szükséges felfelé, csak azért, hogy megóvd magad a felesleges kellemetlenségektől, céllal nem kecsegtető kiadásoktól.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz nuke7 #84 üzenetére

    Ha a jelekből és abból amit leírtam nem világos a szituáció, akkor valóban kezdhetsz kételkedni.
    Amit a HDD-s közösség szeretne az 10 éve általános volt, de azon már túllépett az idő, elment és nem fog visszajönni, keseregni lehet rajta, de felesleges. Van rá annyi annyi alternatíva, hogy nem szabadna hogy sarokba szorítva érezze magát emiatt a user.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz bambano #77 üzenetére

    Lehet hogy egy átlag desktop chipset 4db sata portot támogat, és az utóbbi időben nem bootolunk HDD-ről, tehát a user 4-nél többet nem tud, 3-nál többet meg nem akar használni?

    Fogalmam sincs, de mi lenne ha elmondanád. Akkor nem kellene az elhagyott morzsákból összerakni azt, hogy ott valami nagy galádság folyik. A 6 lemezes raid 5 kötet tud recsegni-ropogni ha beterheled, kizártnak tartom hogy nem zavar, vagy azért nincs hangja, mert nem terheled, akkor megint csak valami helyett lett raid 5, ez még egy bizonyíték lehet arra, hogy nem arra használod amire való.

    Már másodjára dobálózol azzal, hogy nem tudom miről van szó, de semmi konkrétum nem hangzott azóta tőled, csak általánosságban beszélsz, megy a terelés.

    Tudod, én is az ellenkezőjét csináltam annak amit tanácsoltak, és úgy értem el szép eredményeket, de ehhez kellett egy cél és kell egy koncepció amire ezt az egészet fel lehet húzni, és be kell tudni ismerni ha valami félre ment. Ezt a dolgot hívják tanulságnak, tanulásra hajlandóságnak.
    Találkoztam már olyan emberrel aki panaszkodott, hogy nagyon fáj a jobb keze, erre én azt tanácsoltam neki, hogy átmenetileg használja a bal-t. 3 sec intenzív gondolkozás után rávágta: NEM! ilyenkor ugye mit lehet tenni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák