Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • berVi

    senior tag

    válasz opr #8 üzenetére

    Szerintem meg az meredek, amikor egy AMD proci ar/ertek aranyaval peldalozunk, de a performance/watt mutatot elegansan figyelmen kivul hagyjuk.

    Ez egy orok problema AMD-nel, amivel sajnos nem szakitott sem a Ryzen, sem a Vega.

    Es ilyenkor esetleg el kene gondolkozni, hogy talan nem teljesen veletlen az, hogy az Intel duplaaron adhatja a termekeit. Nem csak fanboy-ok vannak a vilagon. En vennek nagyon szivesen AMD procit is, ha nyujtana i7 teljesitmenyt 35W-on. De nem nyujt. Sot, egyetlen Ryzen proci nem letezik ilyen TDP-vel, majdnem duplaennyirol indul. Vennek nagyon szivesen AMD GPU-t, ami tudja a 1050 Ti teljesitmenyet, meghozza fanless. De nincs ilyen. Miert? Mert zabalja az aramot mind, es melegszik, mint a szar. Akkor meg mirol beszelunk.

    Olcso az AMD? Igen. A legjobb minoseget nyujtja? Nem. Kinek mi a fontosabb. Audi helyett is lehet venni Skoda-t. De az nem mindenkinek eleg jo. Nem, nem annyival jobb az Audi, mint amennyivel tobbe kerul. De jobb. En szemely szerint inkabb fizetem ki a "dupla arat" (ami a valosagban inkabb 1.5x, de mindegy), hogy ne egy kazan bugjon mellettem. Nagyon jol elvagyok a fanless CPU-mal, fanless GPU-mal, fanless PSU-mmal es SSD-mmel, az AMD-t meg meghagyom az olcsojanosoknak.

Új hozzászólás Aktív témák