Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz Ghoosty #26 üzenetére

    Te csak annyit írtál hogy szerinted mire lehet jó másnak, de nem ezt kérdeztem :B

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

  • Lauda

    félisten

    válasz Ghoosty #26 üzenetére

    Így laikusként belegondolva egyébként az emberben felmerülhet, hogy egy márkaszervízben történt javítás (ami nem biztosítós) miért nem látszik a "rendszerben". Azt gondolom ennek több oka is lehet/van. Erre törvény nem kötelezi őket. Ezen kívül úgy tudom nincs is ilyen adatbázis, ami ezeket az adatokat tartalmazná. Aztán ott van az, hogy a szerviznek nem érdeke ezzel foglalkozni. Neki az a lényeg, hogy nála javíttatsz és viszed a pénzt, az autód elő és utóélete neki tökmindegy. Még az is tényező lehet ebben a helyzetben, hogy ha egy szerviz "jelentene" ilyenkor, akkor akár ez neki bevételkiesést is okozhatna, hiszen a zavarosban halászók könnyen mondhatják azt, hogy én inkább oda viszem, ahol nem töltögetnek semmilyen adatbázist, hanem javít, fizetek, rendben vagyunk. És végül az is szempont, hogy mégis kinek mi köze van ahhoz, hogy én az autómon mit és hol javíttatok? Szerintem semmi. A saját autóm. Beviszem, hogy ezt és ezt a sérülést javítsák meg. Ők elvégzik a munkát, én kifizetem, készen vagyunk. Ez az én dolgom, másra nem tartozik. Szerintem ez a lista amiből a blogban említett oldal is dolgozik, csak a biztosítók miatt létezik, mint például a bankoknak a KHR lista. Látják a biztosítók, hogy azon a járművön eddig milyen kárkifizetések történtek. Ez például jó szűrésekre, túl gyakori károkozás (problémás ügyfél, egyik volt haverommal emiatt szakított is a biztosítója pl), illetve biztosítási csalások kiküszöbölése (hasonló, esetleg ugyan azon kár bejelentése egyazon gépkocsin bizonyos idő elteltével). Hirtelen ennyi jutott erről eszembe. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák