Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz D.Orion #11 üzenetére

    "Próbáltam én már mindennel"

    Itt a "minden" definícója az, ami kérdéses :) Ha csak tisztán szoftveres úton próbáltad, az messze nem minden, itt arról van szó, hogy szétkapják a cuccot, a memóriachipeket rákötik a saját vezérlőjükre és úgy olvassák őket. Ha így is próbáltad és így sem sikerült, az azt jelenti, hogy valami nagyon gagyi pendrive-od volt, amin nem volt tartalék memóriaterület :)

    DRM is theft

  • Armahun

    addikt

    válasz D.Orion #11 üzenetére

    Az a gond, hogy a nulla nem nulla az egy pedig nem egy csak ahhoz közelítő töltési állapot.
    És ezekből a pici töltéskülönbségekből meg lehet állapítani, hogy mi volt az előző adat.

    Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

  • Erasmus

    őstag

    válasz D.Orion #11 üzenetére

    a cikkben linkelt ph-s cikkben is benne van, hogy a flashalapú tárolók mindegyikében van a hirdetett kapacitáson felül memória. csak a példa kedvéért: ha veszel egy 100 gigás meghajtót, abba jellemzően 128 gb memóriát pakolnak. ennél a gyakorlatban azért kevesebb a plusz, az amerikai cikk szerint a feltüntetett kapacitásnál 5-25 százalékkal van több memória a tárolókban. erre a bonyolult vezérlés, ide-oda pakolgatás meg a hibás cellák kiváltása miatt van szükség. tehát attól, hogy az elérhető területet felülírod, még nem biztos, hogy minden korábbi adatot felülírtál, mert ott van az extra memória, ahol megőrződnek a korábbi adatok. ez nyilván nem jelenti sem azt, hogy ott minden megvan, sem azt, hogy ami megvan, az teljes egészében megvan, de nyomok mindenképpen maradnak.

    a fő probléma egyébként szerintük nem a teljes adattároló törlése, hanem az egyes fájloké. merevlemezen egy fájlt is le tudsz úgy törölni, hogy az ne legyen visszaállítható, miközben a többi adat sértetlen marad. ez flashdrive-on nem müx.

    [ Szerkesztve ]

  • ep75w

    csendes tag

    válasz D.Orion #11 üzenetére

    így van, kicsit érdekes ez a cikk. az egyébként rendben van, hogy egy fájlt ha töröl az ember, akkor nehéz annak a KONKRÉT fájlnak az adatait megsemmisíteni. ezért kell a teljes szabad területet felülirni és annyi. ha nekem volt érzékeny adat a pendriven, mielőtt kölcsönadom kiadom rá

    dd if=/dev/zero of=/mnt/XXX/szemetes.tmp

    marad tisztán 0 byte szabad hely ugye. lehet a kürt vissza tudja hozni ami a szemetes.tmp fájl "alatt" lévő felülírt adatokat, de házilag tuti nem fogja senki.
    és win alatt is hasonló módszerrel lehet persze.

    és nyugodtan le lehet ellenőrizni pl. a winhex disk editorával, a teljes szabad területet tele írja így 0 értékkel. szerintem, magánrészre ez elég. végképp ziziseknek pedig ott a mikro. az is jó módszer végülis :)

    szerk: nekem a 2 gigás kingston pendriven alig 5 mega az extra terület, ez valóban nem látható. külön programmal igen. de én itt még soha nem találtam olyan adatot amit a vezérlő írna ide. miért is tenné egyébként, hisz ez az úgymond vészterület, erre vigyázni kell. erre kérnék választ egyébként, miért kellene ide írnia. bár mondom én nem tapasztaltam ilyet. bár írható terület, ha ide ír az ember csak tíz mindenféle byte-ot, az megmarad.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák