Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Romvr #5 üzenetére

    Az hagyján, hogy igaz amit leírsz, de a legtöbb ilyen állami helyen az informatikusok tudása, hogy is mondjam a béka feneke alatt van, az hagyján, de az informatika alapjával sincsenek tisztában legtöbben... Nem a tűzfalakkal, a védelemmel, de az IP alapjait sem ismerik. Én találkoztam olyan állami "rendszer mérnökkel" aki nem tudta mi a különbség a gateway, és a host ip cím között. Ugyanitt a Linux az egy sötét folt, a Virtualizáció pedig csak úgy volt, mert voltak egy Hyper-V tanfolyamon, és egy integrátor letelepítette nekik :D
    Egy másik helyen a mentés mint fogalom, az azért kell, mert nyugodt legyen a főnök, miközben egy tettszőleges ransomware trojan lecriptálta a komplett samba share-t, visszaállítás nuku.
    A mentés a lokális szerveren van, egy másik partíción mert ott nem éri el a vírus...

    Ezek diplomások voltak :D És profi itil szakember bevallása szerint.... :Y

    Most körbekérdeztem itt a srácokat megkérdezték-e tőlük valamikor is van -e diplomájuk, soha... Viszont 3 hónapos próbaidő alatt kihajtották a belüket, és kb 1 hónap alatt kiderült, ha valamelyik léhűtő... Autógyárakar, és ipari multikat visznek :D Igaz diploma nincs, de a gyárak adták nekik ezt a titulust, a legtöbb senior sstem engíner, de van architect is ;]
    Az autógyár megáll, ha nincs mentés, a kiadóban megáll a nyomda, ha nincs meg a redundancia, mert nem biztonságos, és ezeken a helyeken 15 percen belül közbe kell lépni, és 1 óra múlva már mindennek működnie kell, de ha azonnal az sem baj ;]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák