Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz aprokaroka87 #9 üzenetére

    Az Epicnek is van boven arra penze, hogy a store hasznalati dijat kifizessek. :)

    "Szerintem azt a bíróság sem tiltja meg hogy az Apple ki dolgozzon valami szabályzatot a dologra."
    Pont ezert ment most a fellebezes, hogy amig ki nem dolgoznak valamit, addig maradjon minden a regiben.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #9 üzenetére

    "Illetve szerintem azt is megtehetik jogilag hogy teljesen kizárják magukat a jogi felelősség alól.
    Max annyi hogy valami jól látható módon tájékoztatják mindig erről a felhasználót."

    Ez nem arról szól, hogy az Apple le tudja-e pattintani a jogi felelősséget, mert nyilván le tudja. Csakhogy egy ökoszisztéma minősége, pontosabban a user minőség érzete a felhasználói élményen múlik és nem azon, hogy ki a felelős.
    Azaz ha az iOS in-app vásárlásokban elszaporodnak a csalások, akkor az Apple-n fogják számonkérni, hogy tegyen ellenük valamit és nem a módosított szerződési feltételeket fogják tanulmányozni, hogy "jéé, tényleg itt van leírva, hogy az Apple nem tehet semmit, hanem én voltam a hülye, hogy a linkre kattintottam".

    A másik, hogy hiába ellenőrzik a külső linket, a bírósági ítélet értelmében gyakorlatilag semmit sem tehetnek, ha az nem biztonságos. De még ha lenne is joguk letiltani az appot, akkor is ott a lehetőség, hogy a linkelt oldal egyik napról a másikra megváltozik. A Csing Csung Games beküldi az appot, Apple ellenőrzi, minden rendben, majd másnap ugyanazon a linken már egy noname adatlopó oldal várja a kedves ügyfeleit.
    És ahogy a beadványban is írják: semmivel sem tudják garantálni, hogy ha a user fizet, akkor kap is a pénzéért valamit, és a pénzét sem tudják visszaszerezni.

Új hozzászólás Aktív témák