Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aujjobba

    addikt

    válasz Syl #30 üzenetére

    Devizavaltasra jo, az ingyenes csomagban havi 350ezer forintig ingyen valt, bankkozi arfolyamon. Egy SEPA utalas havonta ingyenes.
    Osszehasonlitva magyar bankokkal, peldaul a raiffeisen-t probaltam 358 forintert adott a bank egy eurot, amikor a Revolut-on 350-ert tudtam valtani. Ezutan rafibol SEPA utalas majdnem 2ezer forintba kerult, ami revo-n ingyen volt. Ilyen szempontbol ha a valtasi marzsot es a tetemes utalasi dijakat is szamolod, magyar bankbol 1000 EUR-t valtani forintrol majd elutalni nagyjabol 10ezer forinttal dragabb, mint Revoluton (8ezer buko a szar arfolyamon + az utalas koltsege).
    Na erre jo valojaban.

    [ Szerkesztve ]

  • Ivy.4.Ever

    őstag

    válasz Syl #30 üzenetére

    Annyival, hogy ha külföldről kapsz utalást, pl fizetés vagy bármi, akkor az otp lehúz fogadott utalásonként 5 euróval a magyar számládról! Ezzel pedig nem csak fogadni, de utalni is tudsz úgy magadnak vagy másnak magyar számlára, hogy ne terhelje a magyar számlát, mert a pénzeket úgy mozgatják, hogy a pénz amit feladsz, nem lép át országhatárt. Nemzetközi utalásnak is pár pár forint max a díja. Nyugati euro számlára ingyenes. A másik pedig a pénzváltás. Az összes pénzváltó bódét, főleg a banki árfolyamokat, meg nem beszélve tranzakciós díjat elfelejtheted egy életre.
    Ja meg egyedüliként külföldön ők nem kértek lakcím igazoványt, csak beírtam ahol éppen voltam és máris jött a bankkártya postán meg aztán rá a fizu.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák