Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz tomazin #34 üzenetére

    (#24) borg25 ha én rosszindulatú vagyok akkor felhasználom az adatokat és nem kürtölöm világgá, hogy sikerült megszereznem.

    Kivéve,
    - Ha előtte megzsaroltam őket, hogy a hibával visszaélek/nyilvánosságra hozom, s miután feljelentéssel fenyegetőztek, ha nem mondom meg a technikát így osztom meg.
    - Ha attól tartok, hogy lebuktam, és ezzel próbálom kimosni magam
    - Ha ez az üzletpolitikám, hogy így szerzek ügyfeleket, hogy egy sérülést ingyen lejelentek, és megrendeltetek velük egy auditot vagy egy új szoftvert.
    - Így próbálok hírnevet és karriert építeni.

    Sajnos kis hazánkban jelenleg jogszolgáltatás és nem igazságszolgáltatás van, ezért érdemes minden lépésnél mérlegelni a kockázatokat. Elismerem, hogy meredek lenne ezekre hivatkozni, de akarattal és elszántsággal megtehető.

    Az se utolsó szempont, hogy a feljelentő nem veszíthet semmit. Nem fogják számon kérni, hogy notórius feljelentő, max elutasítják a bejelentését. Ezzel szemben a jó szándékú hacker könnyen bekerülhet a rendőrségi nyilvántartásba, és ha másnapra kiengedik, akkor is örökké ott lesz a papírján, hogy hackeléssel gyanúsították, nem tudom, hogy mi lesz vele, ha erkölcsi bizonyítványt kér, arra rávezetik-e?

    Nem azt mondom, hogyha valaki hibát talál, akkor maradjon csöndben, csak épp maradjon névtelen, vannak rá módszerek. Azt is megteheti, hogy a hibát az erre rendszeresített honlapon keresztül jelenti. (Törvény is a hatósági értesítést írja elő.) S ha látja, hogy biztonságban a nyilvánosság elé állhat akkor adja ki magát (ha akarja)

Új hozzászólás Aktív témák