Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    A shadow IT-n en is felvontam a szemoldokom. Mi van ha az kozponti IT hatraltatja a vallalatot es azert alakult ki a "shadow" valtozata...

    5 ev nagyvallalati kornyezet utan azt mondom, hogy ez nagyon is lehetseges es a kozponti IT nem kompetens a helyi IT dolgokban. Ezert az emberek szepen el kezdenek alternativakat keresni.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz bambano #51 üzenetére

    (A dockerhez lenne egy megjegyzesem. Mi c++ build rendszerehez hasznaljuk a docker-t, ami a
    sajat infrastrukturan fut. )

    "egyrészt ki lehet szögelni egy oprendszer verziót, és akkor mindenhol minden ugyanaz."

    Gondolom nem dolgoztal meg hosszu lejaratu nagy projekten, amit mar tobb mint 10 eve kezdtek.

    Ez gyakorlatban ugy nez ki, hogy a project tobbfele oprendszer alatt forditodik es maga a project is rengeteg fuggoseget hasznal. A fuggosegek egy resze meg van osztva mas projectekkel, amelyeknek szinten megvan a maguk sajat kovetelmenye (oprendszer, fordito, cppcheck stb)

    A termekhez gyakorlatilag osszeraktunk egy disztrot yocto-val ami nyilvan NEM ugyanazt nyujtja mint a fejlesztoi gepeken es a build szervereken van.

    Sot, van olyan hogy a yocto egy verzioja (ami komplett operacios rendszer es annak szolgaltatasait jelenti) nem kompatibilis a fejlesztoi gepeken hasznalt ubuntuval. Ezt is dockerrel oldottuk meg, szimulaltuk a regebbi ubuntut es igy keszitjuk az imaget dockeren belul.

    Mivel en most kezdtem el osszerakni egy build szervert, ami kismillio lepesbol all, a legnyilvanvalobb eszkoz hogy egy dockerfile-ba berakom az osszes lepessorozatot. Igy dokumentalva van az egesz, nincs az hogy valaki frissitett egy library-t ami problemat okozott csak az adott szerveren. :) Tehat a docker file nem csak a buildhez szukseges lepeseket jelenti hanem az operacios rendszer kismillio beallitasait is. Kb min egy darab script amit MINDENT beallit. Nagyon kenyelmes igy menedzselni...

    Ha ki akarok probalni uj library-t, akkor konnyen megtehetem, atirom a dockerfile-ba es elinditom a build-et.
    Ha operacios rendszer ujabb valtozatat szeretnem kiprobalni, akkor az egy verzio szam atirassal megtortenik es elinditom az build-et.

    Igy ha megvan a dockerfile egy build szerverre, akkor gyakorlatilag nagyon keves munkaval at tudom rakni a tobbire. Minden valtoztatas eseten keszitunk egy uj teszt docker fajlt, ha mukodik akkor csak deployoljuk a tobbi build szerverre.

    Kesobb valoszinuleg behozzuk a Kubernetes is hogy segitse az image generalast.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

Új hozzászólás Aktív témák