Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waccamár

    senior tag

    Akkor regisztrálsz egy fiókot akár kamu névvel, és soha többet nem lépsz be. Mi ebben olyan bonyolult? :D Aztán trackelhet a facebook pixel minden oldalon amit meglátogatsz, úgysem fog tudni reklámot eléd rakni a fb-on, mert ugye nem lépsz be. Max az audience networkon tud mutatni, de ott meg úgyis mutat más szolgáltató is és/vagy adblock-olsz. Szóval egyrészről értem a felháborodást hogy húúúúú mit képzelnek, másrészről viszont nem nem fogod tudni használni az eszközt amit megvettél, hanem csak "korlátozottan" fogod használni, ami azt is jelentheti, hogy nem tudod kirakni live-ba a VR-ozásodat - amit nyilván amúgy sem tennél; harmadrészt meg simán regelsz és kész ahogy fentebb írtam.

  • waccamár

    senior tag

    válasz bayarena #69 üzenetére

    Dehogy van túllihegve! A titkos háttérhatalom titkos háttéradatbázist épít hogy titokban manipulálva minden titkukat kiszedjék a nem-titkos embereknek :D

    Tudom, hogy IT-s felületen vagyunk, de nem kellene sok itteni usernek IGEN/NEM-ben gondolkodni mert a valóság nem bináris.

    Itt sokakon azt érzem, hogy vagy a) NEM csinál fb-ot és kész, büszke rá, neki ez nem kell, nem dől be neki, ő nyert, nála az erkölcsi fölény
    vagy b) aki IGEN csinál facebook-ot akkor az azon fog élni, az élete összes titkát kiírja rá és az élete innentől kezdve a fb-on fog folyni és a fb kezében van, nincs menekvés, elveszett, elvesztettük, a világ megérett a pusztulásra.

    Igen, van olyan aki agyatlanul használja.
    Ahogy mindent lehet agyatlanul használni, de az általában user error.

    Illetve persze igen, tény, hogy rengeteg adatot gyűjt a fb amit később felhasznál, jó példa volt a cambridge analytica és az elnökválasztás amit itt felhoztak, mert elég sok köze volt ehhez.

    De ott nem Gipsz Jakabról kaptak információt egy .zip-ben, hanem egy hatalmas tömeget tudtak százezernyi apróbb célcsoportba osztani és azoknak a csoportoknak célzottan kommunikálni "személyre" szabott üzenettel.
    Pl. akinek az iskolarendszerrel volt baja az elé olyan üzenetek kerültek, hogy "mi majd jobban csináljuk", aki a munkahelyhiányra panaszkodott, afelé olyan üzenet ment, hogy "mi majd jobban csináljuk", stb. Nagyon dióhéjban.

    Mivel ez kamu volt, EZ NEM JÓ!

    De önmagában azért nem a pokol a facebook, és azért mert "személyes adatot gyűjt" az nem jelenti azt, hogy bárki az én messenger üzeneteimet olvasgatná.

    Ráadásul már a fb-on belül is elég jól lehet kezelni a saját "hirdetői" profilodat - tehát azokat a dolgokat, amikre a fb téged "becélzott", azokat tudod állítani, kitörölni.

    Így relevánsabb reklámot kapsz.
    És itt pedig átkanyarodtunk a másik oldalra, a reklámozói felületre.
    Ha sz*r hirdetést látsz, azért a legtöbb esetben nem a fb hanem a hirdetés feladója a hibás, mert a) szimplán nem jó hirdetést írt, b) rossz célközönségre lőtte be. De erről órákat tudnék beszélni mert ezzel foglalkozok, ennél jobban nem mennék bele.

    Szóval persze, nagyon fontos, hogy figyeljünk a privacy-ra de nem kell túlzásba esni szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák