Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #9 üzenetére

    Mini DP-t életemben nem láttam még. Nem vagyok szervizes de 10+ gépet láttam már, többnyire business gépeket, ott se volt semmi.

    1-2 éves Latitude-ok vannak itt nálam... van rajta 1db Type-C. A másik 3 éves, nincs rajta... emlékszem, hogy évek óta ezt vártam... meg az M.2-őt és még sorolhatnám... ami nem került bele.
    4K monitort is vettem itthonra munkához, ment vissza 14 napon belül, mert HDMI 1.4-en sehogy nem sikerült kihekkelni a 60p-t.

    Szóval szerintem eléggé el vagy tájolva. Ultrabookoknál főleg, mert ahogy írták, nem erről szól. De én sokkal komolyabb gépeken sem látok többet/jobbat. És mondom ezt úgy, hogy pl. én is LAN-t használok kb. mindig... de el tudom fogadni, hogy 10-ből 9 ember meg pont lesz*rja.
    Ahhoz képest az Acer (amit szintén fenntartásokkal kezelek) már vagy 3 éve Type-C töltést/dokkolást ad ami szintén nem jellemző sajnos.

    Szóval szerintem mások a célok, az átlagos igények is... de ha nekünk mégis spec igényeink vannak arra ott a Type-C ami szintén még mindig nagyítóval keresendő sokszor.
    Ez így egyben szerintem több mint korrekt.

    Ha kötekedni kéne a kijelző kritikán aluli. A 300nit nem, mert szerintem az is átlag, de a gyenge színtér ennyiért gáz.
    Minden másra viszont én már nem köpködnék. Legújabb AMD, nincs igazán elb*szott része, egycsatornás ram, 2133-as ram, SATA SSD, szar üzemidő... a fenti csatik is megoldva (nagyjából) Type-C-vel.

    szerk: Egyébként ha már display csati akkor milyen monitor az amin 1db DP van? Inkább egy kijelző necces port nélkül mint egy noti amiről lehagyják a harmadik félét. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz dabadab #4 üzenetére

    Súly.
    Tudom, van aki ezt se nézi mert irreleváns egy alapvetően hordozásra született eszköznél. :D

    Az akksik/üzemidő azért itt már nem rosszak. Forrasztást lehetne hanyagolni, de pl. nekem van itthon Samsung Ultrabookom lehajtható Ethernet porttal, azt is meg lehetne oldani.
    Ez beleférne 1.2kg-ba is de ha nem akkor 1.4-be. :)

    Ezen felül viszont indokolatlan szerintem sok usernek a 2-2.5kg-os gép.
    Valamelyik topicot linkelték tele 1-2 napja földre dobott meg autóval ráhajtott Thinkpadekkel.
    Érdekes volt, de nem a musthave érzés fogott el, hanem, hogy ez így normális vagy beteg dolog-e elvárásként. :D

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #52 üzenetére

    Nem jutottunk előrébb a válaszokkal.

    1. DP _alig_van_ notikon. Én továbbra sem találkoztam eggyel sem, de nyilván nem ez a mérvadó. Ha viszont listát raknánk össze az jönne ki, hogy alig léteznek arányában ilyenek.
    De ezzel nem a DP portot méltattam. Használhatnák, mert jó. TV-ken is... de nem teszik. Ennyiről volt szó.

    2. A monitorról is tök jó az infó, hogy DP only Gsync, de ezzel sem változott semmi. Ez fail. Sokkal inkább mint egy DP nélküli noti amin amúgy van másik 2 digit. kimenet (köztük egy DP Type-C-n).

    3. A Type-C USB 3.x szabvány sebességgel vannak gondok sajnos. Ezt beszéltük korábbi topicokban veled is. Van, hogy Gen1 kerül rá állítólag (pl. mostani Ideapadok… de mégis kijön rajtuk 4K60p elvileg, szóval valami nem kerek)
    Gen2, 10Gbps is kevés (2x10, full duplex):
    - Akkor jön ki 4K60p ha mind a 4 lane a DP-re van használva. Így nem marad másra sávszél: USB 2-es portok maradnak és LAN sincs.
    - Dokkolónál van LAN, 3.0 csatik, de emellett max WQHD vagy 2xFHD jön ki rajta.

    De ez mindig is mostoha volt. Nem tudom nálad mi hajt 4K60p-t, de Intel IGP-k mellett ez még az utóbbi időben is lehetetlen kategória volt. HDMI 1.4 volt rajtuk és ennyi (egyébként az is belső DP-HDMI konverterrel ami szokott még galibákat okozni).

    Szóval ebben a kérdésben is ugyanott toporgunk szerintem. Olyat vársz el amit eddig is nagyítóval kellett keresni.
    Az már más kérdés, hogy ez akkor is gáz volt, most főleg. De sajnos sok helyen ez a helyzet láthatóan most is.

    Egyébként szerintem ez nem a vékonyítás hatása. Egyszerű spórolás a portok lehagyásától a forrasztásig bezárólag minden. Így egyszerűbb és olcsóbb.
    Voltak Ultrabookok cserélhető bármivel, LAN-nal korábban is, talán most is akad. Meg vannak drága, akár BC kat. gépek 500+ felett amiken ugyanúgy spórolnak. Lemaradnak portok, jön a HD kijelző, TN… vagy épp IPS, hasonló acélos 45% sRGB színtérrel. Stb… itt sem magyarázat az, hogy nincs rá szükség. Lehet is rá akár... meg attól függetlenül beférne az árba és a fizikai méretekbe is.
    Szerintem ez a gond. (+a szabványokon való tökölés, lásd Type-C, HDMI).

    ps: Az említett régi Samsung Ultránkat megnéztem mik a gyári specik:
    Van rajta LAN, HDMI, cserélhető SSD, HDD, 2 slot DDR3. Talán a wifi is, arra nem emlékszem.
    1.5kg, 15-17.6mm vastagság.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz dabadab #71 üzenetére

    Nem tudom, hogy mennyire szoktál nagyobb cégeknél járni, de ha van is wifi, az kifejezetten csak ilyen guest-szintű, a belső rendszerhez nem ad hozzáférést.

    Ez döntés kérdése. Guest wifi azért az, mert az a cél, hogy ne érd ela belső hálót.
    De belső hálózatra is lehet wifi, többnyire már van is, nem csak kábel.

    Az átalakító kérdését meg kétféleképp nézhetjük:
    1. Mennyire nagy volumenű kérdés:
    Szerintem nem az: Ha átalakítóra van szükséged akkor viszel magaddal. Ennyi. Sokan venni sem akarnak dokkolót, innen jön a probléma. Elméletben pedig másra jó: nem hordozni, hanem fixen tartani több helyen és úgy dokkolni.

    2. Ha az operatív részét nézzük azt elhiszem, hogy ártól függetlenül gond lehet, hogy szimplán csak nincs kéznél, de ezt meg nézzük már onnan, hogy mennyire általános gond és miért az egyáltalán. Ha úgy tetszik, tyúk vagy tojás problémaköre:
    - Pl. LAN csatival várnak és nincs kábeled? Vagy azt is hordod magaddal? Mekkora az átalakítóhoz képest? Vagy UTP kábelt adnak?
    - Tegyük fel, hogy adnak. Akkor mi van ha a töltőd hagyod otthon? Azt miért nem adnak?
    - UTP-t miért adnak? Mert „megszokott”. De mikor lesz az pl. egy Type-C? Nyilván ha szabványosítanak (ezt próbálják… végre) és terjed is.
    Ugrás az időben előre: csak Type-C létezik és Type-C dokkolóval várnak a cégeknél. Van rajta LAN, DP alt mode, még töltik is a notid. Így azt is elfelejtheted, nem csak az UTP kábelt, átalakítót, stb...
    - Ha elszakadunk a LAN-tól és megnézzük a projektorokat akkor jellemzően ma ott is 3-4 féle csatival várnak. Ott a másik oldalon oldották meg ezt. Erre sem lesz szükség a jövőben, de ettől függetlenül ezt miért sikerült megoldani?

    Szóval ez így szerintem jó irányba menne és az eddigi szar irány miatti túlbiztosítást és extra problémák is át lehetne ugrani.
    Addig meg lehet mutogatni a káoszra, hogy ez oldja meg, de ez sem fekete-fehér. Amire egyik oldalról musthave-ként mutogatunk az egy másik csatinál nem is gond… vagy gond, de a másik oldalon oldják meg és senki nem követeli a noti odali megoldást.

    Összességében ez így elég egyoldalú és nem túl logikus asztalverés szerintem bizonyos csatikért.

  • sb

    veterán

    válasz #16820480 #78 üzenetére

    Biztonsági rést.
    Nem elég a sávszélesség a nagyobb felbontásokhoz, több monitorhoz + a dokkoló funkciókhoz.

    USB 3.X Gen2 2x10Gbps. Fentebb írtam mire elég, vagy nagy felbontás vagy kisebb+egyéb kimenetek.
    TB3: 40Gbps.
    Persze ott a köv. USB szabvány ami már 40Gbps lesz szintén. Egyszer.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Dißnäëß #96 üzenetére

    Amiben nem vagyok biztos, hogy az egyes márkák által kínált Type-C dokkolók univerzálisak-e.

    Ezzel vannak gondok.
    Önmagában a Type-C csak a csati szabványa. Hogy mit tud azt még külön a támogatott átviteli szabványok határozzák meg. DP alt mode, PD, stb...

    Aztán ha tudja is, a fentebb írtak miatt az is kérdéses hány lane-t hova kötnek, mire használnak. Így sajnos lehet, hogy más lesz a végeredmény mint amit vár az ember... van ugyan DP meg USB kimenet, de nem jön ki rajta az a sebesség/felbontás amit vársz.

Új hozzászólás Aktív témák