Új hozzászólás Aktív témák

  • foregister

    tag

    válasz vicze #84 üzenetére

    "Ráadásként mivel az Intel eGPU buta mint a főd, így csak 2 külső kijelzőt támogat, míg a AMD-s verzió 3-at. Tehát még a felhozott példád is sántít."

    Ha maradunk az általános felhasználás mellett akkor a 3 képernyőnek már az én munkámhoz sem látom értelmét. Nekem az Intel simán meghajtja a beépített 2K-s monitort, mellé egy fullHD és egy szintén ~2K-s monitort. Ha több kellene bekapcsolom az MX350-et és ugyanott vagyok.

    A Use-case egyébként le van butítva - értelemszerűen a hubra van rákötve még telefon töltő, a külső winyó, nyomtató.

    Lehet az AMD is képes erre eGPU-val (nincs gyakorlati tapasztalatom), de azt tapasztaltam, hogy régebben type-c-n keresztül botrányos volt normális, nem aliexpresses hubot ilyen konfigban használni (villogó képernyő, pörgő proci, totál szenvedés). Ebből lett elegem és ezért kezdtem el inkább egy drága, de világos szabvány felé kacsintgatni. Illetve engem ez vásárlóként teljesen hidegen hagy, hogy melyik GPU hajtja meg a kijelzőket.

    De még beszélgethetünk a TB3 vs. Type-c közötti különbségekről, mert ha az Intel vs AMD Swift 3 konfigokat hasonlítjuk össze, továbbra is az a véleményem, hogy nem éri meg az AMD-s modell és szívesebben kifizetem többletköltséget, amit az Inteles verzió hozott - ha másért nem, akkor a 99%-os sRGB 2K-s kijelző miatt, de már a 8GB RAM is nevetséges szerintem. Az AMD-s konfig pénzéért jobb megoldásokat találok a piacon ugyanolyan vagy picivel jobb "hulladék" kijelzővel, ami nem képes lefedni az sRGB 60%-át sem, tehát már a szürke különböző tónusait sem tudom megkülönböztetni (mit megkülönböztetni, látni!) egy hétköznapi használat során.

    [ Szerkesztve ]

    Az igen az nem nem

Új hozzászólás Aktív témák