Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    Ez csak egy dolog. Míg a NoScript megmutatja, hogy 1-1 hírportál a megjelenéséhez akár 30 idegen oldalról beszerkesztett futtatható kódot is tartalmaz, miről beszélünk? Nincs olyan rendszergazda, aki mindegyiket hitelesség és biztonság szempontjából naprakészen ellenőrizni tudná. Magyarán elég egy "72." pontot megcsapolni (lehet adatgyűjtés vagy vírus is), és az elkövető máris "nyeregben van", a fél világot eléri.

    Szerintem a szabályozásokat itt kellene kezdeni. Vagyis, a lehető legkevesebb külső hivatkozást engedélyezni, hiszen egy oldal biztonsága nem egyeztethető össze az oldal készítőjének kényelmével. Tudom, ez nem minden esetben igaz, de...... (A formátum modulok gondolom meg is vásárolhatóak, nem csak linkelhetőek. :B ) Valamint a like és egyéb harmadik félnek szánt hivatkozások, funkciók kerüljenek kitiltásra minden alap oldalról. Ha valakinek kell, használni akarja, akkor ezeknek elérhetőségére egy aloldal nyíljon meg. Vagyis, ha csak a hírek érdekelnek, akkor az adott oldal kódja fut csak úgy, hogs NINCSENEK kedvelési, linkelési lehetősége harmadik féltől származó kódokkal. Viszont van egy gomb amire kattintva ezek aloldalon jelennek meg, és ugyanúgy működnek mint eddig. Ettől a ponttól a felhasználó el tudja dönteni, akarja-e egy like adása miatt, hogy örök életére kövessék majd ha újra like-ol.

    [ Szerkesztve ]

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    Valóban. Valóban mi, a felhasználók is tehetünk arról, miért lett ilyen. Én távol tartom magam tőle, de a családom NEM teheti. És itt a gond. Nagy gond! Ugyanis van iskolás gyerekem. Ebben a pillanatban örülök, hiszen egészséges, szeretem, nem erről van szó. Arról, hogy ami az iskolában történik, vagy hiányzás esetén a leckét, a félhivatalos értesítéseket, stb... CSAK a Facebook-on keresztül lehet megtudni. SEMMI KÖZE HOZZÁ! Ahogy van elektronikus napló, ugyanúgy kellene mára elektronikus értesítő rendszer is az iskoláknak. Az iskolai adatok oda valóak, nem a nagyvilágnak! Lehet a napló része, vagy egyedi rendszer, mindegy. De nem a Facebook a megoldás erre!

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz bambano #60 üzenetére

    Van iskolás gyereked? Mindegy, hogy általános felsőtől egészen felső suliig. A szokás az, hogy szinte mindenki ott osztja meg a dolgokat. Írogathatsz Te bárkinek, fenyegetőzhetsz, az intézmény soha nem kényszerített erre! Az emberek teszik, így ha felhúzod magad, kiszállsz, a gyerekeddel b@... ki!

    Ha nem vetted volna észre, nem az intézményt szidtam emiatt, hanem a rendszerrel nem értek egyet! Mivel ennek egy megoldását látom, hogy alternatív információs oldalt kéne létrehozni, így ennek feladatát az oktatási intézményeknél érzem.

    Csak az a baj, hogy elkényelmesedtünk. Ahogy a munkahelyeken a legutolsó hír szerint 30-40% a fluktuáció, látszik, egyre büdösebb a meló. Minek készüljön ilyen rendszer, ha van másik, ahol megoldható. Az, hogy a meglévőnek biztonsági kockázata van, már senkit nem érdekel.

    Ne a jogot lobogtasd nekem, hanem ajánlj alternatív lehetőséget ha segíteni szeretnél, olyant, ami egy mai iskola saját szintjén megoldható, üzemeltethető. Előre is köszönöm!

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz mepet #68 üzenetére

    Amit írok, csak érzés!

    Valahogy anno nem értettem, hogyan képes ilyen dinamikusan nőni, és kiszolgálni mindenkit. Igaz, a kinti üzleti modelleket, lehetőségeket nem ismerem, így lehet valós is, segítség nélkül is. De ha volt segítség, akkor az honnan, és milyen indíttatásból? Mióta gyűlnek az adatok? Stb.... Hangsúlyozom, ez csak egy érzés!

    Ami viszont tuti, az emberi lustaságra lehet építeni! Minek hozzak létre saját rendszert vagy módszert, (mail, sms, saját szerver, stb....) ha egy meglévővel megoldható. Hát.......

    Köszönöm, ami nekem ebbe a témába fért elmondtam, további szép napot Mindenkinek!

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz cami][us #71 üzenetére

    Egy most olvasott cikk: [link] Összeesküvés elméleteseknek szerintem már nem is kell több.

    Eleve az, hogy automatikusan nincs mindenki számára értesítés az eseményről már elgondolkodtató.....

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Syl #73 üzenetére

    Lehet, hogy idealista vagyok, de számomra egy ilyen rendszernek úgy kéne felépülnie, hogy a felhasználói belépés csak a felhasználó jelszavával legyen lehetséges. Természetes, hogy szükség van egy technikai belépésre is, amihez másik jelszó tartozik. Viszont a technikai belépés esetén az ottani összes tevékenység olyan log-ba kerül, amit üzenetként a felhasználó megkap. Így látja mi történt. Ez alól nem lehet kivétel.
    Bazzzzz.... megint megtaláltam az éjjeli edényt....

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák