Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • remington2

    senior tag

    Elolvastam a fentebb linkelt cikknél a hozzászólásokat, és érdekes sztorikat írnak. Messziről jött ember persze azt mond, amit, én magam is ismerem a dolgozók morálját, és hát hogy is fogalmazzak, tényleg hagynak elég sok kívánnivalót maguk után. OK, gyereket etetni kell, meg becsületes dolgozás, de sok embernél eltörik a hihetetlen arc, amikor kiderül, hogy nem ő "készíti" a passzátszelet, és az ember megmondja neki, hogy Dezső, X helyére Y-t, Z helyére K-t. Rögtön morcos dac, hogy képzelem én, hogy megmondom, hogy pénzemért (amit neki fizetek) mit csináljon, legyek hálás, blabla. Sajna a dolgozók oldalán is sok a hiányosság,
    DE
    én is dolgoztam néhány hasonló helyen (szalag) és persze a másik oldalon sem virágzik a helyzet. Konkrétan, egybevág a "multis" tapasztalatom a hozzászólók többségével.

    És nem értem, hogy miért? Miért van egy gyárban ilyen vezetés, ennyire gyenge szakembergárda, ilyen munkamorál? Ez kinek éri meg? Visszahívnak / selejteznek egy csomó cuccot, mert 8 általánossal bíró ember rosszul dönt, agyondolgoztatnak, ami a minőség kárára megy, és össz-vissz az egész gyár megy a levesbe, pedig üzemeltetni, fizetni nem két fillér . . . és akkor visszatér az egész az origóba, mert a gyár épp azt nem csinálja jól, amit kellene: nem termel normálisan. Ez miért éri meg a tulajdonosoknak? Közben a könyvtárakban roskadoznak a polcok a (vállalat)gazdaságtan és egyéb, gazdasági szakkönyvektől, amelyekben kompletten az egész tudomány le van írva, módszerekkel, mindennel, a világnak úgy kellene működni, mint egy precíz óra, ehelyett meg csak a szerencsétlenkedés megy a nagy professzionalistáknál. Láttam olyat, hogy le van gyártva X termék, csak nem tudják szállítani, mert egy Y darab (legyen egy masni) hiányzik a csomagolásról, mert azt nem rendelték meg . . .persze tegnapelőttre kellene, miközben előre be van tárazva, mi lesz a gyártandó cucc, és mi kell hozzá. A számítógépek, központosított termelésirányítás és hasonló szuper dolgok korában, egy majom egy abakusszal komolyabb teljesítményre képes.

    A dolgok hol vannak elszabva? Az embereknél? (remélem nem tartalmazza választ is).

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

Új hozzászólás Aktív témák