Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz RexMaximus #59 üzenetére

    Viszont ami szerintem a tartalmon kivul a siker volt itt az egyedi fejlesztes (programozo). Ez akkor nem kis elony volt. Kulfoldi oldalaknal is sokszor open source megoldasok voltak. Foleg forumoknal. Szerintem amit osszeraktak akkor barhol megallta volna a helyet (sot). Ebbol not ki egy logout meg hvapro.

    Igaz, a forumnak koszonheto kozzoseg nagyon komoly tenyezo itt. Ez baromi jol ki is lett aknazva.

    Nekem az osidokben nagyon nem tetszett az itteni, semmivel sem kompatibilis egyedi forum megoldas (BBCode implementalva lesz valamikor is???), illetve az akkori torzskozonseg. (Mondjuk a SuperWarez szinvonalat azert boven felulmulta az itteni kozonseg is.)

    Inkabb a PHval kb. egyidoben indult konkurens oldal forumat koptattam vagy 7 evig, ide max a nyeremenyjatekok idejen, meg a masik forum downtimejai alatt neztem be.

    Viszont a konkurencia sokaig hitegette a forumozokat, hogy majd egyszer lesz szebb, csilivili uj forummotor, addig birjuk ki valahogy. Aztan kaptunk 2 evvel kesobb egy felig implementalt rendszerupgradeet, aminek koszonhetoen a regi hozzaszolasok nagyreszt olvashatatlanna valtak. :W

    Kozben a fooldalukon is megfogyatkoztak a cikkek, egyre tobb cikkirojuk lepett le.
    Forumot meg sehogy sem tudtak az oldal profiljaba beilleszteni, inkabb tudatosan hagytak elsorvadni, mondvan a torzsforumozokbol nem latnak penzt.

    Ezzel parhuzamosan erosodott tartalomban a PH, egyre tobb regi ismerosom jott at ide forumozni.
    Aztan a sokadik forumozok kontra oldal gazdak csortet en is meguntam, aztan 2007-ben vegleg befejeztem az ottani garazdalkodasomat, helyette itt rontom a levegot.

    Viszont ahogy latom, mostanra megfordult a trend, mar a masodik (harmadik?) cikkiro megy a regi torzshelyemre dolgozni.
    Ellenben az ottani forumot meg mindig nem birtak gatyabarazni, igy mar csak par nagyonregi koarc hasznalja, akiket langszoroval sem birtak kiirtani az oldal gazdai. (Tenyleg, gugat mivel sikerult visszakergetni oda a Logoutrol?)
    Helyette maszatoltak valami disqus-szal, hogy egyaltalan kommentalni lehessen a cikkeket...

    Na mindegy, nem fikazom tovabb a konkurenciat, csak annyit szeretnek az uj evre kivanni nekik, hogy ismet erjek el a 2001-02 kornyeki szinvonalukat.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Hunork #74 üzenetére

    A lényeg, hogy van egy réteg, amely kb. három-öt évre tervez, ami azt jelenti, hogy kihagy több lépcsőfokot is, ami persze nem baj, csak így kimarad nagyon sok szakmai információból.

    98-00 kornyeken mar ciki volt egy 2 eves processzor, mivel addigra mar 2-3x gyorsabbakat lehetett kapni. (98 nyaran vettem a P2-300-at, 01 elejen mar a Celeron 1100 volt soron)
    VGA teljesitmeny meg evente duplazodott. (Mittudomen 98 nyaran vettem a Matrox G200-at, 99 nyaran mar TNT2 volt boltokban a slager, 00 elejen jott a Gef1)

    Mostanra viszont annyira lelassult a CPU/GPU front fejlodese, hogy boven eleg 3-5 evente cserelni.
    Felesleges sok tizezret elverni egy n+1-edik rokaborkent kiadott kartyara, ami ~10%-kal gyorsabb, mint az egy evvel regebbi n. kartya.

    Mar egy ideje halogatom, de lassan ideje lenne lecserelni a 6+ eves Phenom II X4-et meg az 5+ eves GTX460-at valami combosabbra. :DDD

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák