Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Johnny Cage #20 üzenetére

    Köszi a megerősítést! :R
    Mennyire zavaró/megszokható?

    Jevons paradox

  • snecy20

    veterán

    válasz Johnny Cage #25 üzenetére

    Egy hajlított TV-t ha körbeül egy társaság, akkor a széleken lévők gyakorlatilag már alig látnak valamit belőle. :)

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • Kansas

    addikt

    válasz Johnny Cage #25 üzenetére

    Most őszintén, ki a frászt zavar, hogy egy Excel sheet nem geometriailag szabályos téglalapokból épül fel(egyébként a képed valami durva halszemoptikával vehetted fel, nekem is olyan monitorom van, és messze nem ennyire durva az effekt)? Max azt aki nézegetni szereti csak, nem használni... a többi példádat sem értem, egyiknél sem fontos funkcionálisan a síkgeometria(ahogy a "számítástechnikai felhasználás" túlnyomó többségénél sem, szóval a vonatkozó félmondatod is marhaság).
    Ha CAD tervezést említenéd, vagy kiadványszerkesztést, azt megértem, ott objektív hátrány hogy nem azt látod a monitoron amit később 2D-ben a papíron, de hogy a taskbar geometriai szabályossága mi a f@szt számít bárkinek is, fel nem foghatom ;]
    Egyébként meg nem torz geometriailag(vagy akkor a Bolyai-geometriára is ezt mondod?), csak épp nem sík - bár szerintem is jobb lenne, ha nem hengerszelet formájú lenne, hanem gömbszelet, akkor a gömb középpontjából nézve még csak nem is látszana torznak.

    Egyébként ha ennyire csípi a szemed, miért nem cseréled le egy sík panelesre?

    (#26) snecy20: volt is már hajlított tévéd és tapasztalatból mondod, vagy csak a többi demagóg hivatásos fanyalgót visszhangzod gondolatkísérlet alapján? Elég kis görbületi sugár és/vagy elég népes(vagy legalább is szétszórt) társaság kell ahhoz, hogy "alig lássanak valamit" belőle. Sőt, mondok mást: a távolabbi széle a TV-nek meg épp hogy sokkal jobban látszik, ha görbe... azt a betekintési szöget, amit az egyik oldalon elvesztesz, a másikon meg-/visszakapod.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Johnny Cage #25 üzenetére

    Még egy félmondatra visszatérnék hozzád: ezek szerint vagy nagyon fiatal vagy, vagy nagyon feledékeny, hogy nem rémlenek fel neked a CRT monitorok, amiknek adott esetben sokkal durvább felszíni görbületük volt, csak épp domború, vagy épp a korai(és még mindig nem kikopott) analóg LCD-k, amiknél random képtorzulásokat kellett finomhangolással kiegyengetni úgy ahogy, némelyiknél ráadásul csak megközelíteni lehetett az egyenest kalibrálva is, pl. itt nézd meg a felső sort
    Ezekhez képest a hajlított TFT a szabályosság mintapéldája... és ezeket majd' 70 éven keresztül(1930-as évektől) használta a nép, ehhez képest a teljesen sík képernyők jó ha 20 éve terjedtek el itthon.
    A homorú kijelzőkkel egyébként nem szándékozzák leváltani a sík képernyőket, csak második opciót kínálnak mellettük, szóval nem értem, mire a hiszti, akinek nem tetszik, vegyen továbbra is sík kijelzőt, oszt' jó napot!
    Persze ha csak fikázhatnékja van, ne tartsa magában, olyan az, mint a fing, jobb kint, mint bent, még ha büdös is... :D Csak ne akarja az egy szent igazságnak álcázni a véleményét, az ugyanis a fingnál is taszítóbb dolog...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák