Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggbuffon1897

    őstag

    mi értelme ezen a csíkszélesség mantrán rugózni? (ez kb. ugyanakkora vallásos kultusz lett mint anno az órajelek miatti örökös vita)

    értem én , hogy újabb gyártástechnológia stb., de a mezei usernek aztán nem k*rva mindegy
    milyen csíkszélességen készül, amíg megvan a teljesítmény? Márpedig az intel oldalán ahogy látom továbbra is megvan.Gyakorlatilag 14nm-en hozzák ugyanazt a teljesítményt mint az amd 7nm-es csíkszélességen. Én azért kötve hinném, hogy itt az emberek 90%- a professzionális célokra használná a cpuját meg folyamatosan virtuális szervereket futtatna egész nap tömörítene ésatöbbi (a fotosoppolást meg a hobbirenderelést ne soroljuk ide)

    én örülök hogy feljött az AMD és árversenyt teremtett, de én azt az egetrengető különbséget sem teljesítményben sem fogyasztásban (hangsúlyozom átlaguserről beszélek) a két cég termékei között nem látok, sőt ha csak a középkategóriát veszem, egy 10400f-et simán megvesz az ember 55 ezer alatt, míg a vele pariban lévő (van ahol elmaradó) 3600-at 70-ért. És akkor még a drágább lapról/ramról/hűtőről nem is beszéltünk.

    nagyon jók az új amd termékek, de csak azért, mert végre van alternatíva, az Intel max. amiatt aggódhat, hogy önmagához képest egyhelyben topog.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák