Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • derive

    senior tag

    válasz sh4d0w #37 üzenetére

    Ott a pont!
    Nekem is van okostelóm, notim, szubnotim, de meg sem fordult a fejemben, hogy ezeken komolyabb dolgot futtassak miközben végig az akkura pislogok.
    Komoly dolgokra ott van a célgép beépített fűtőtesttel :D
    Ha semmi pluszt nem ad a BGA tokozás (L4 cache, low-latency RAM), legközelebb egy Kaveris (vagy Opteronos ha csak i7 X marad LGA ) home-szerverbe ruházok be. Nem fogom 2 évente kukázni a teljes konfigot, mert kiment belőle a füst :U

    [ Szerkesztve ]

  • kzaabox

    tag

    válasz sh4d0w #37 üzenetére

    Attól függ, hogy a "hordozhatóság" mit takar. Szerintem a jövőben nem hardware-ben kell majd gondolkodni, hanem információban, adatokban. Ezeket viszont igenis szeretnénk hordozni. Ha valakinek legalább 2 gépe van, biztosan ismeri a redundancia és az inkonzisztencia fogalmát. Minden adat egyszerre több gépen is jelen van, nem tudjuk, hogy éppen melyik dokumentumot szerkesztettük utoljára, stb..

    Egyszerűbb, ha alapvetően egy darab gépet hordozunk, melynek számítási kapacitását, és egyes tulajdonságait bővíthetjük. Ha otthon szükség van a nagyobb teljesítményre, semmi akadálya. Amint emberünk hazaér, az eszköz máris csatlakozik az otthoni erőforrásokhoz, anélkül, hogy akár a kabátzsebből elő kellene azt venni. Az erőforrás pedig lehet akármi, például dedikált grafikus processzorok mondjuk a TV-be rejtve, vagy a bluetooth-al vezérelhető LED-es izzók az adott szobában, vagy a riasztórendszer, akármi.
    Autóba ülve csatlakozik ahhoz, elindítja a navigációs rendszert, közben 'beszélget' a közelben lévő, hasonló eszközökkel, stb..

    Ha ilyen ütemben fejlődik a technológia, akkor nem hiszem, hogy érdemes vaskalapos módon ragaszkodni a 90-es évek találmányaihoz.
    A fentieket egyébként a következő 20 éven belül teljesen megvalósíthatónak gondolom, tekintve, hogy nagy része már jelenleg is létezik.

    Külső erőforrásokhoz való csatlakozásra kiváló példa a most bemutatott Asus Transformer AIO.
    Nettop, de ha kell, akkor a bázisállomás közelében olyan tablet-ként funkcionál, ami a bázisállomás erőforrásait használva teljes értékű, x86-os PC. Ha eltávolodunk az állomástól és magunkkal visszük a tablet részét, akkor átkapcsol a saját ARM processzorra és elindítja az Android-ot.

Új hozzászólás Aktív témák