Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz adamssss #4 üzenetére

    Én fullra megértem a lázadókat. Jelenleg szépen fut gond nélkül, de néhány update tényleg hajlamos volt a padlóra küldeni és újraértelmezni a beállításokat. Csak néhány példa amin én is végigfutottam úgy hogy előtte hibátlan volt, update elqrjantotta majd most éppen megint jó:
    éjszakai bekapcsolódás, hang akadás, random kékhalál, alapértelmezett alkalmazások átvariálása, rossz driver felerőltetése winupdate-el, energiagazdálkodási beállítások átállítása, indokolatlanul magas proci és memóriahasználat, játékokban FPS drop, stb.

    Ezek nálam úgy jöttek elő hogy előtte hibátlan volt a gép és épp szerencsére most is az (kopp-kopp-kopp). De aztán jön egy update megint és ki tudja éppen mit variálnak majd át rajta.

  • hunluki

    senior tag

    válasz adamssss #8 üzenetére

    Gondolom ez kicsit mázli kérdése is hogy jó vasra rakd. Én nem mondanám az enyémet gyengének vagy nónémnek és mégis megszívtam, pedig eleinte semmi gond nem volt. Pedig nem erőltetek semmi frissítést, minden alapon van hagyva, ha szól hogy újraindítás kell neki akkor újraindítom, egyébként kb 24/7 megy a gép.

    Igazából ismerőseimnél is hasonló köröket látok, ott is hol megy hol nem, pedig semmi extra nincs hajtva a gépeken, többnyire játszani szoktak meg grafikus melók.

    Kicsit olyan mint amikor K-s procit veszel és kérdés hogy meddig tudod hajtani. Valakinek mázlija van, valaki megharapja. W10 hasonlóképp bánik a vassal. Ha jól van összeválogatva akkor nopara, ha épp rossz alkatrészt fogtál ki akkor így jártál. Igazából engem az szokott idegesíteni hogy ha valami egy update előtt hibátlanul működik és utána pedig nem. És most itt nem CU meg FCU szintű frissítésekről beszélek hanem mezei winupdatekről.

  • joghurt

    addikt

    válasz adamssss #4 üzenetére

    Pl. a 1511-es frissítéstől kivették a 6. generációs Intel procik támogatását, noha nem őskövületekről beszélünk.

    De a fanyalgók elég nagy része a flat UI-t utálja (ablak keretek, és kontrasztos fejlécek nélkül), vagy az adatgyűjtést is említhetem. Már a hardveres támogatás hiányán túl.

    A tej élet, erő, egészség.

  • gabor7th

    addikt

    válasz adamssss #4 üzenetére

    http://www.origo.hu/techbazis/20171103-steam-valve-windows-7-nepszeruseg-kina.html

    "A talán legsúlyosabb változás, hogy egyetlen hónap alatt 21,24 százalékkal nőtt a Windows 7-et használók aránya, miközben a Windows 10-et használóké 17,38 százalékkal csökkent"

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • hunluki

    senior tag

    válasz adamssss #13 üzenetére

    Persze, le lehet de átlag user nem fogja letiltani és csodálkozik ha lerohad a gépe, sajnos ez nem túl ritka, sok gépet javítok ki ilyen driver gondokkal ismerősöknek főleg két sörér' :)

    Személy szerint én meg vagyok elégedve a W10-el, tetszenek az újítások is, tényleg gyors és sima a rendszer ha épp nincs valami hisztije. Lehet hogy a W7 nem ennyire gyors (kicsit lassabban indul, nincs dx12 stb) de legalább üzembiztos. Én csak egy nagy adag minőségellenőrzést tennék redmondba hogy legalább ami eddig ment az ne dobja fel a pacskert.

    Van még mit csiszolni rajta de jó az irányzék. Csak figyeljenek oda és ne verjék le a gépek X%-át egy frissítéssel.

    [ Szerkesztve ]

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz adamssss #13 üzenetére

    Én amit gyűlölök a win10-ben az a driverekkel való csesztetés. Flashtool/fastboot/adb drivereket nem lehet letelepíteni az aláírás érvényessége miatt (valahogy azért megbízok hivatalos oldalról letölthető Google Inc. driverben) és minden egyes alkalomkor amikor használni akarom, újra kell indítani a gépet és drivert kell telepíteni. Minden. Egyes. Alkalomkor.

    A másik pedig hogy szórakozik a hangkártya driverekkel is nálam. Rendszergazdai jogommal nehogy ő döntse már el hogy mi megbízható és mi nem (itt ViPER4Windows-ról van szó, teljesen korrekt driver). A signature verificationnal is ugyanez a problémám, hogy nem engedi, hogy eldöntsem, hogy Google Inc. től származó driver nem kártékony.

    Arról meg ne is beszéljünk, hogy az oprendszer spyware. "Felhasználói élmény fejlesztése" a fenét.

    Üdv. Johnny

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz adamssss #4 üzenetére

    Van gépem, amin hibátlanul megy, valamelyik kékhalálozgat. Ezenkívül, ha valakinek tökéletesen bevált a 7es, akkor miért rohanjon váltani:F? Új gizmókra-felületre elég kevesen izgulnak.

    Ami bajom gépfüggetlenül is van vele: jobban akarja tudni, milyen driver kell a vasnak, és általában: okosabb akar lenni, mint a felhasználó - pedig nem az. A feature-update-eket meg átnevezhetnék bug+hajtépés-package-nek, stb.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • SP4C3

    veterán

    válasz adamssss #13 üzenetére

    Neked amúgy mennyit tejelnek, hogy ontsd magadból az "ejj de JÓ ez a windóz tíz", milyen király fícsörök vannak amit amúgy senki sem használ 100 emberből egy. Nem, nem lett rossz rendszer, mélyen egész lent tényleg jó renszer, csak betemették egy rakás s!%/-ral...

    -JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

  • prolad

    őstag

    válasz adamssss #4 üzenetére

    Nagyon jó a win 10, de nem való mindenkinek. Nagyon sokáig használtam win 7-et, voltak apróbb nyűgjei, de semmi komoly. Win 10 már nem ennyire egyszerű, néha teljesen véletlenszerűen előjönnek különféle hibák (például creators fall update után kétszer kérte a jelszót belépésnél vagy egy egyszerű youtube videó lejátszásával bármikor elérem, hogy összeomoljon az Egde, meg hasonló apróságok), amikkel egy átlagfelhasználó nem tud/akar mit kezdeni.
    Stabilitás szempontjából meg nevetséges, hogy a legjobb win 10 verzió a 2015 eleji 9926-os technical build volt, azóta használom elsődleges rendszerként. Persze azóta szépült és bővült a rendszer rengeteg apró és hasznos funkcióval, de megbízhatóságban sehol sincs ahhoz képest. Pedig az csak egy béta verzió volt.

  • SP4C3

    veterán

    válasz adamssss #25 üzenetére

    Telefon nem kémkedik (noroot firewall). Benzinkút meg a saját erőforrásaiból a saját állomásukon...
    Nincs takargatni valóm, és ez butaság, hogy ha "nincs takargatni valód, akkor nem érdekel stb.".

    :R

    -JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

  • ,

    addikt

    válasz adamssss #4 üzenetére

    Nekem személy szerint még nem sikerült hibátlanul működő Win10-et látnom többszáz gép után sem. Korábban volt egy listám, ahol gyűjtögettem a hibákat, aztán egy idő után elegem lett, töröltem az egészet. (Mármint a hibalistát.) Elfogadtam, hogy olyan ez, mint bizonyos autógyártók autói: teljesen hibátlan soha nem lesz, de azért használható többé-kevésbé, jön-megy, teszi a dolgát úgy ahogy. Meg aztán ajándék lónak amúgy sem szabad nagyon a fogát nézegetni. Pénzt mondjuk nem adtam volna érte, ha mégis, akkor visszakérném, és csatolnék hozzá egy elég hosszú hibalistát is indoklásképpen.
    A Win7 sajnos nálam már évek óta nem jöhet szóba, mert nem képes a 3TB-os meg annál nagyobb HDD-ket normális kezelni, ennél kisebb HDD-ket meg már nagyon régóta nem használok sehova.

  • -Skylake-

    addikt

    válasz adamssss #4 üzenetére

    Hányszor tettem fel ezt a kérdést jó ég... nekem még soha senki nem tudott igazából semmit mondani, csak és kizárólag az ilyen urban-legend szarságok mint pl eldobja a wifit ( :C ) + természetesen az elmaradhatatlan "nincs driver a 13 éve gyártott hw-hez". Szó szerint mindenben jobb mint a W7 , lényegesen gyorsabb is , reszponzívabb , szebb etc.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • zone

    őstag

    válasz adamssss #25 üzenetére

    "Azt mondani, hogy nem érdekel a magántitokhoz való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód."

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • MaUser

    addikt

    válasz adamssss #4 üzenetére

    A statisztikák kicsit mást mutatnak...

    Melyikre gondolsz? A Steam-re, a SC-re, a NMS-re? Mindenütt a Win7 vezet még mindig, ami elég szégyen, hogy az MS nem engedi már évek óta Win7-tel adni a consumer cuccokat. ;]

    Nem tudom az embereknek mi a bajuk a win10-el. Megjelentéstől használom, és ilyen user élményt egyetlen más win sem adott.

    Az, hogy neked tetszik és "user élményt ad", egy vélemény. A vélemény meg tudjuk, hogy milyen és hogyan illik kezelni... Szóval tessék elfogadni, ahogyan én is pl. elfogadom, hogy neked egy sima oprendszer "user élményt ad". Én csak azt szeretném, hogy oldja meg a feladatát első körben.

    Gyanítom a fintorgók nagy többsége még életében nem látta élesben a rendszert, és veri a klaviatúrát a winXP gépén.

    Ezer és egy helyen leírtuk sokan, hogy alapvető gondok vannak Win10 szinten. Az, hogy egy nyamvadt sccm frissítésnél figyelmen kívül hagy ad jogokat, mert elcseszik, már teljesen megszokott. Múltkor írtam egy szép buglistát arról, mikkel néz szembe egy átlag vállalat win10-re váltáskor. Nálunk már három év csúszik, mert ms még mindig nem tud olyan alap hibákat kijavítani, mint sfb által újraindítások win10 alatt, vagy kékhalál net share-ről behúzott outlook archive miatt. (Mind a kettőt megtalálod kb bejegyzésként ms-től, hogy ez így működik win10 alatt...)

    Az tény, hogy a win10 javulgat, nálam a legutolsó frissítés után a sleep után már csak három-négy alkalomból egyszer felejti el az általa javasolt legutolsó driverrel újraéleszteni a képernyőt. De nyilván user error, hogy ezer éves bejegyzés van erről is, csak ms-nek ezt egyelőre három nekifutásból még nem sikerült javítania teljesen. De legalább a user élmény megvan.:D

    Btw, annyi előnye van a win10-nek, hogy úgy néz ki sikerül elérni a cégnél, hogy lehet linux és mac gépet kérni, mert annyi a bugreport. :DDD

    A cikkhez: természetesen a win10-re ingyenes frissítés kulccsal marad jövőre is, s nem lennék meglepődve ha a katasztrofális share miatt továbbra is lenne licence nélküli ingyenes mód...

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz adamssss #56 üzenetére

    "Amíg a telepítéssel én magam fogadom el az EULA-t, addig nem érdekel, hogy mit csinál az MS. Akkor van gond ha valaki odaáll mögém és a fejemhez fogja a pisztolyt."

    Azért én az ilyen dolgokat elborzadva olvasom. Amíg a Microsoft ennyire domináns piaci szereplő (az asztali OS-ek terén közel 90%-os részesedéssel bír), addig nem kell pisztolyt fogni senki fejéhez, elég a korábbi verziók támogatását megszüntetni (meg ugye tudjuk, hogyan megy a tervezett elavulás, egy-egy új funkció, API vagy szolgáltatás már nem érhető el a régi rendszerre, aztán ebből egyre több lesz). Van aki azért marad Windows vonalon, mert értékes szoftvereket, játékkönyvtárat bukna ha váltana. Van akinek túl körülményes egy Linux vagy túl drága egy Mac.

    A Microsoft olyan piaci helyzetben van, ami bőven ad rá lehetőséget, hogy visszaéljen vele és nem lesz mindenkinek olyan egyszerű azt mondani, hogy köszönöm, most volt elég a Windowsból. Ismerek olyan vállalkozásokat, akik örömmel váltanának Linuxra (van ahol Microsoft, van ahol pedig Apple ökoszisztémáról), de nem tudnak minden szoftvert kiváltani vagy egyszerűen benne van száz-kétszáz milliójuk nem átvihető szoftver licencekben és végtelen szívás lenne az egész, nem beszélve az átállás körülményességéről, ami jól megtoszná a napi munkamenetet egy jó időre, ezt pedig nehezen engedhetik meg maguknak.

    Ez kicsit olyan, mint a Facebook, senki nem szorított pisztolyt senki fejéhez, hogy az RSS-ről álljon át Facebookos hírkövetésre vagy a sajtót sem kötelezte senki, hogy oda csatornázzák be magukat, de ha már így alakult a Facebook örömmel tesz azért, hogy kiadókat, kisebb szerkesztőségeket zsaroljon és a tét nem kevés: Nagyon sok szerkesztőség és emberek megélhetése függ azon, hogy fizetnek-e. Senki fejéhez nem szorítottak pisztolyt... nem kellett. Ez a piaci dominancia és az azzal való visszaélés.

    Lesz idő, mikor a Windows 10 EULA elfogadása nem opció lesz, hanem kényszer. Fejhez nyomott pisztoly nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák