Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz adamssss #4 üzenetére

    Én fullra megértem a lázadókat. Jelenleg szépen fut gond nélkül, de néhány update tényleg hajlamos volt a padlóra küldeni és újraértelmezni a beállításokat. Csak néhány példa amin én is végigfutottam úgy hogy előtte hibátlan volt, update elqrjantotta majd most éppen megint jó:
    éjszakai bekapcsolódás, hang akadás, random kékhalál, alapértelmezett alkalmazások átvariálása, rossz driver felerőltetése winupdate-el, energiagazdálkodási beállítások átállítása, indokolatlanul magas proci és memóriahasználat, játékokban FPS drop, stb.

    Ezek nálam úgy jöttek elő hogy előtte hibátlan volt a gép és épp szerencsére most is az (kopp-kopp-kopp). De aztán jön egy update megint és ki tudja éppen mit variálnak majd át rajta.

  • hunluki

    senior tag

    válasz adamssss #8 üzenetére

    Gondolom ez kicsit mázli kérdése is hogy jó vasra rakd. Én nem mondanám az enyémet gyengének vagy nónémnek és mégis megszívtam, pedig eleinte semmi gond nem volt. Pedig nem erőltetek semmi frissítést, minden alapon van hagyva, ha szól hogy újraindítás kell neki akkor újraindítom, egyébként kb 24/7 megy a gép.

    Igazából ismerőseimnél is hasonló köröket látok, ott is hol megy hol nem, pedig semmi extra nincs hajtva a gépeken, többnyire játszani szoktak meg grafikus melók.

    Kicsit olyan mint amikor K-s procit veszel és kérdés hogy meddig tudod hajtani. Valakinek mázlija van, valaki megharapja. W10 hasonlóképp bánik a vassal. Ha jól van összeválogatva akkor nopara, ha épp rossz alkatrészt fogtál ki akkor így jártál. Igazából engem az szokott idegesíteni hogy ha valami egy update előtt hibátlanul működik és utána pedig nem. És most itt nem CU meg FCU szintű frissítésekről beszélek hanem mezei winupdatekről.

  • hunluki

    senior tag

    válasz adamssss #13 üzenetére

    Persze, le lehet de átlag user nem fogja letiltani és csodálkozik ha lerohad a gépe, sajnos ez nem túl ritka, sok gépet javítok ki ilyen driver gondokkal ismerősöknek főleg két sörér' :)

    Személy szerint én meg vagyok elégedve a W10-el, tetszenek az újítások is, tényleg gyors és sima a rendszer ha épp nincs valami hisztije. Lehet hogy a W7 nem ennyire gyors (kicsit lassabban indul, nincs dx12 stb) de legalább üzembiztos. Én csak egy nagy adag minőségellenőrzést tennék redmondba hogy legalább ami eddig ment az ne dobja fel a pacskert.

    Van még mit csiszolni rajta de jó az irányzék. Csak figyeljenek oda és ne verjék le a gépek X%-át egy frissítéssel.

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz DarkByte #62 üzenetére

    Semmi extra progi nincs, nem gyomlálok semmi telemetriát, gyári telepítés, eredeti win, steam/origin/gog játékok, egyedül annyi ami plusz hogy nem a defender megy hanem egy bitdefender free (de a defender féle "másodlagos" vizsgálat vagy mi a szösz engedve van neki).

    De ahogy írtam is az a gond hogy teljesen jól működik aztán egy kósza sima update után megkergül ha épp olyanja van. W7-nél is biztos volt ilyen, csak én személy szerint nem tapasztaltam.

    Első körben én is 7-ről frissítettet használtam de egy fent említett random update totál gajra vágta, akkor csináltam egy clean installt. Akkor egy darabig jó volt, néha meg ha olyanja van megint meg-meg kattan szegény. Most jól működik, de volt ilyen előtte is hogy ment fél évig hibátlanul aztán úgy gondolta hogy kritikán aluli állapotba süllyed vissza és béta szintű hibák jöttek ki rajta.

    Frissítést nem erőltetem, általában 24/7 megy a gép amióta megvan, csak akkor indítom újra ha kéri a frissítés miatt. Nem gyilkolom, nem pusztítom, nincs tört programom, egyszerűen nem értem hogy miért zakkan meg néha.

Új hozzászólás Aktív témák