Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    Szerintem a GoogeTV több dolog miatt is nem lett sikeres.
    Az egyik ahogy írták nincsenek nagyon plusz szolgáltatások, az hogy youtube TV/VoD az kevés, azt már szinte bármelyik TV/TV szolgáltató tudja, webböngésző sem olyan killer app bár tény hogy csinálhatnak valami jobbat, mint a többi gyártó.
    Az androidságból fakadó előny, azaz, hogy 3rd party programok készületnek rá, sincs még meg.
    A harmadik, hogy elmarad a kezelhetőségi megújítás, ami pl. a mobiloknál tableteknél az ujjal való tapicskolás/gesztusok használata volt, és egyszerűbbé tette az alkalmazás kezelést webböngészést. Nekem ez a hagyományos billentyűzetes/D-pad-os irányítással (navigálás, alkalmazás kezelés) elég nehézkesnek és körülményesnek tűnik és szerintem ez is visszafogja majd az alkalmazások sikerességét, megjelenését.

    Ami a jövőben mégis jobb helyzetbe hozhatja az egészet, hogy végre elérhető az sdk, jöhetnek az alkalmazások fejlesztőktől.
    Ha megkapja végre a valamikor a Honeycomb frissítést a platform, bár most már lehet inkább kihagyják és egy ICS megy rá, akkor megjelenhetnek a külső kontrollerek, és így akár az android is felvehetne egyfajta gaming console szerepet. Persze ez csak abszolút casual gaming szinten, de úgy néz ki mostanában az lesz a kifizetődőbb.

    Mindenesetre tény hogy nagyon sokat TV-znek az emberek, így kell az információ, a célzott reklámokhoz, és a felület azok megjelenítéséhez. Mondjuk ha nem sikerül megegyezniük a hagyományos tartalom szolgáltatókkal szép lesz, hogy a filmekkel megszakított (üvöltő) reklámok mellett, időnként alulról oldalról még beúszik egy GoogleAds, sok nem marad a film/műsor látványvilágából az fix. :N

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák