Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MasterChief

    csendes tag

    Elég régóta keresgéltem a Windows 8-as slate-ek között, de egyik sem tudott igazán meggyőzni. Az Acer W700-as nem lenne rossz, csak két nagy problémám volt vele: nincs hozzá felcsatolható billentyűzet és nem támogatja az aktív digitalizáló tollakat, ami szerintem létfontosságú az asztal kezeléséhez.
    Ezután a Samsung Ativ 700t használtam egy darabig, de az túl műanyag volt, a dokkolható billentyűzet meg meglepően nehéz annak ellenére, hogy akkumulátor nem volt bele. Emellett elég lassú volt a memória mivel csak egy csatornát használ.

    Ezután 2-3 hete sikerült szert tennem egy Surface Pro-ra, egyik kollégámon keresztül aki épp akkor jött haza az USA-ból. És azt kell hogy mondjam, hogy megdöbbentő a minőségbeli ugrás a fent emelgetett slate-ekhez képest. Messze nem olyan rossz gép mint amilyennek itt a legtöbben megpróbálják beállítani (megjegyzem úgy, hogy valószínűleg csak képen látták).

    Szoftverfejlesztőként dolgozom és mindig is ilyesmi kellett volna a munkámhoz. Otthon monitorra, egérre és billentyűzetre kötöm, úgy dolgozom rajta. Ezután lehúzom, a hónom alá csapom és indulok be az irodába. Menet közben még tesztelhetem rajta a frissen kidolgozott kódot, vagy belejavíthatok a dokumentációba. Bent az irodában könnyen felcsatlakozom a céges hálózatra (Android meg iOS-esz eszközökkel nem érhető el a megfelelő autentikáció) és néhány érintéssel frissítem a kód repo-mat a hálózaton keresztül. Később egy értekezleten úgy prezentálhatok, hogy nem kell mindig visszarohangálnom a notebookemhoz, és ha épp nem én prezentálok akkor a toll segítségével könnyen tudok digitális jegyzeteket készíteni.

    Az árra meg nem értem miét szörnyülködik mindenki, ha körülnéztek a hasonló specifikációval ellátott ultrabookok között, akkor 300k alatt nem nagyon találtok és azokat nem lehet táblagépként is használni.

Új hozzászólás Aktív témák