Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz NoZoli #37 üzenetére

    Jól van, okos vagy :R
    Egy kérdés még így a végére.
    Láttál már autópályát? Nem ilyen magyar szart, hanem mondjuk egy német 3-ast, vagy olasz 4-est, ahol percenként 2-600 autó megy el a két irányban, nyilván napszak/évszakfüggően.
    Erre még rájön 5-20 busz, meg egymás seggébe lógó kamionok. (utóbbin nem túl ritka a Trieszt-Ventimiglia "összefüggő" sor.)
    Én már láttam, azért tudom, hogy az amit te látsz, az nem a teljes kép, és ebből vonod le a nagyívű következtetéseidet amivel próbálsz itt okos lenni. Sok pénzt tennék arra, hogy csak európa összes autóját/buszát/kamionját villanyosítani nem lenne elég a Föld lítiumkészlete.

    Amit mondasz, hogy töltők itt és ott, az még mindig marginális mennyiség az üzemanyagkutak/pisztolyok számához, és a belsőégéű motorok által hajtott gépszámhoz képest.
    Mondom, marginális.
    Amikor majd nem egy-kétszázezer ilyen autó lesz, hanem ötven-százmillió, akkor majd térjünk vissza az elektromos hálózatra, és arra, hogy a WTW száma az elektromos autónak kb annyi mint a belsőégésűnek. Tudod, transzformálási, szállítási veszteség a hálózaton, váltó-egyenáram konverzió,, töltési-hajtási veszteség, stb.

    [ Szerkesztve ]

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák