Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    Nálunk is volt terroristaveszély, ráadásul szlovák, nem értem, miért nincs még hazai megfigyelőhálózat, de most megyek, mert csöngetTEK.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz bambano #26 üzenetére

    A korrupt főnök mellett beleszól az is, hogy a főnöknek általában semmi informatikai rálátása sincs a dolgokra, ha azt mondom neki, hogy a 3 GHz-es p4-es gyorsabb a 2.4-es xeonnál, elhiszi. Nekik általában "egy fontos üzleti partner" sokkal többet ér, mint normális áron, normális garanciával normális terméket venni, amit a rendszergazda ajánl - sajnos megtörtént eset, hogy drágábban konfigurációt vettek, mint az alkatrészek, és konfigurációban meg az egészre adtak 1 év garit, amíg az összes alkatrészre külön-külön legalább 3 év járt, ha nem 5!

    A tisztaszoftver meg addig szükséges, amíg az infótanárok és a közalkalmazottak nem tanulnak meg mást használni - addig áttérhetsz te Red Hatre is, nagyon nem fogják tudni használni, a support költsége az egekben lenne mert évekig senki semmit se tudna használni. Amíg az átlag felhasználó felháborodik, hogy minden főbb mappához és hálózati meghajtóhoz nincs parancsikon az asztalon, miközben minden megtalálható a Saját/Számítógépben, addig próbálj meg lenyomni a torkukon olyat, hogy "holnaptól linux lesz". A driverek megírása csak egy pont a sok közül, ami esetleg költséget okozhat, az átképzés sokkal nagyobb pénz! Arról meg nem is beszélve, hogy például a hulladék opensource officeok mennyire működnek jól. Előbb mindenből kéne egy normális alternatíva, utána kellene leválni a csecsről.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz bambano #28 üzenetére

    kockázat != valós, felmerülő problémák
    Semmilyen átállás sem zökkenőmentes. Én komolyan vettem az átállást, a melóhelyen fel is raktam a 3 szabad netfelhasználású gép egyikére valamelyik pingvint - vagy mintet vagy ubit - a diákok az első héten féltek, majd megszokták. A többire még nem, de "változatosság" kell, mert ki-ki mit szeret. Sajnos érettségire állítólag csak az MS Office használható, a pletykák szerint például az adatbázis-használat csak Access alatt csinálható meg, amit kétlek, de engem az érettségiztetés hidegen hagy. De ott nem csinálhatok akármit.

    Mindig mérlegelni kell, hogy mivel jár egy befektetés, még az ingyenes-nyíltra átállás is az. Egy kedves tanárom kereste magát hülyére azzal, hogy elment a cégekhez, hogy "MS Office továbbképzést csinál X összegért", a legtöbb helyen ugye kapásból el akarták hajtani, mert Gizikének megvan az ECDL-je. Csak annyit mondott: az első X óra ingyenes, kötöttségek nélküli. Majd amikor Gizike erős túlzásokkal ugyan, de feleannyi idő alatt csinálta meg a feladatot, érdekes mód megvették a maradék órát is :K

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák