Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz wwenigma #23 üzenetére

    CPU-teljesítmény ügyben főleg HEDT topikokban mozgok, ott nemigen sz.rta le senki se a "patchek" hatását, a nulladik perctől számítva. A játékok persze teljesen más téma.

    Egyébként kéne már egy kis átfogó felhomályosítás, hogy az átlag otthon videókat-képeket reszelő júzert a valóságban mennyire fenyegeti az armageddon, ha csakazért is marad 2016-os BIOS-on és a problémás mikrokódot az OS-ből is kiszedi/nem hagyja bele települni. Persze tudom, azt is meg lehet lépni, hogy az ember a munkagépet teljesen leválasztja a netről és felrakja rá a melóhoz ideális OS-buildet mindenféle kacat frissítés nélkül.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • XMI

    csendes tag

    válasz wwenigma #38 üzenetére

    Jajjdejo, a hozzaszolasok kozott ott van az az 1995os doksi amiben leirjak ezt a fajta serulekenyseget.

    Ez egy meglehetősen erős csúsztatás.

    A linkelt publikációban:

    - ötlet szinten bedobják a Cache és TLB időzítés rejtett csatornaként történő használatát (3.10-es fejezet) - konkrét eredményről nem számolnak be
    - kicsit részletesebben leírnak egy FPU időzítés és interruptkezelésre épülő rejtett csatorna lehetőséget, ami két kooperáló folyamat esetén használható (3.1 fejezet), kb annyi rokonságot mutat a mostani 2018-as Lazy FPU restore buggal, hogy ez is FPU végrehajtás időzítést használ
    - ötlet szinten bedobják, hogy elméletileg lehetséges lehet FPU kivételkezelésre is rejtett csatornát építeni (3.2-es fejezet) - konkrét eredményről nem számolnak be. Ez lenne az ami a mostani Lazy FPU restore bugban előkerül, csak éppen 23 évig senki nem jött rá vagy nem foglalkozott vele komolyan, hogy lehet megvalósítani.

    A lényeg, hogy van egy jelentős eltérés aközött, hogy valaki bedob egy ötletet és hogy konkrétan demonstrál egy működő megoldást.

    A másik, hogy ezt a cikket Spectre-Meltdown kontextusban emlegették, amihez max annyi köze van, hogy a 3.10-esben emlegetett cache timing covert channel, mint eszköz, fel van használva bennük (mint ahogy kb 100 másik korábbi sebezhetőségben is) - de alapvetően a problémát nem ez okozza. Továbbá a Spectre-Meltdown tényleges kihasználhatóságához a spekulatív végrehajtáson kívül soron kívüli végrehajtás is kell, a cikkben - az évet tekintve nem meglepő módón - 386, 486 és Pentium kerül elő, amik mind in-order végrehajtást használtak - ez az egész akkoriban még elvileg sem működhetett.

  • #07746304

    törölt tag

    válasz wwenigma #106 üzenetére

    Nem baj, hogy nem látod, nem fogok most ezzel robotolni, én látom, szerintem más is látja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák