Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raper

    senior tag

    válasz petar.mezei #35 üzenetére

    " Teljesen osztom azok véleményét, akik szerint nincs szükség egy ilyen nemzetközi jogi dokumentum minden elemét és minden fázisában megismertetni a nagyközönséggel."

    Előbb ez, majd jön a személyes szabadságot. Ennek analógiájára örülnél, ha indokolás nélkül elzárnának?

    Részlet az ACTA magyar fordításából:

    12. cikk: Ideiglenes intézkedések
    ....

    2. A felek gondoskodnak arról, hogy bíróságaiknak jogában álljon adott esetben a másik fél meghallgatása nélkül (inaudita altera parte) ideiglenes intézkedéseket elrendelni, különösen akkor, ha a késedelem valószínűsíthetően helyrehozhatatlan kárt okozna a jogosultnak, vagy ha bizonyíthatóan fennáll a bizonyítékok megsemmisítésének veszélye. A felek gondoskodnak arról, hogy bíróságaiknak a másik fél meghallgatása nélkül lefolytatott eljárásokban ideiglenes intézkedések elrendelésére irányuló kérelem esetén jogában álljon haladéktalanul eljárni és indokolatlan késedelem nélkül határozatot hozni.

    .....

    Kérdem én: milyen helyrehozhatatlan kárt lehet okozni szellemi termék esetében?
    A második eset pedig mindig fenáll, már ha egyáltalán megalapozott a gyanú.

    De végigolvasván az ACTA egyezményt nem találtam arra semmiféle utalást, hogy milyen jogai vannak a "jogsértő" félnek. Vagy nincsenek jogai? Minden megindított eljárás a "jogsértő" fél elmarasztalásával végződik?

    Ha netalántán a "jogsértő" fél ártatlan, akkor ki fedezi az eljárás során keletkezett költséget?

    Ha a "jogsértő" fél pert akaszt az állam nyakába, mert jogtalan eljárást indítottak ellene - mert lehet ilyen is - az ACTA mögött álló kereskedelmi szövetség fedezi az eljárási költséget. Vagy ez is csak egy irányba történik? Ha pénzt kapok akkor az jó, ha nem majd állja a tagállam saját költségén megterhelve a saját költségvetéséből?

    De lehet, hogy én gondolkodom rossz irányba.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz petar.mezei #35 üzenetére

    Azt lehetne, hogy a lehetséges emberi jogi érintettséget is körüljárd? Szerintem a szerzői jog oldaláról már mindenki kivülről fújja a mantrát.

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák