Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz #22145024 #25 üzenetére

    Úgy már megérheti.

    Azon a "szinten" már TPA-t megpróbálnám egy tápfeszről egy, egy-egy lod-al. Balanced meghajtva, földfüggetlen kimenetekkel, bemeneten meg inkább valami kevés alkatrészből álló diszkrét kapcsolás: pl ennek a line-stage-e(15. old.) csak a zéneres áramgenerátor helyett(Q313,D301,R315) fix áramú diódával, és értelem szerűen a hangszínt ártalmatlanná téve.

    Azután nem halálra keresni magad vele ;)

    esetleg csak bkercso által felvázolt szűrővel elválasztva. az egy igen nagy találmány, HF nehezen megy át rajta, nem úgy mint az ehhez képest lassú LOD-okon :K

    [ Szerkesztve ]

  • bkercso

    nagyúr

    válasz #22145024 #25 üzenetére

    Nem csak táp szempontjából tárgyalom majd a NYÁK-topológiát. Valami hasonlóról lesz szó, mint a guard.

    Igazából nem tudom, hogy van-e értelme hülyére tuningolni egy relatíve szerény képességű TPA6120-at mindenféle speckó dologgal.
    Nagyon is van! Én OPA627 hurkában használom kompoziterősítőként, és 2. legjobb erősítőm (balra). Közvetlen a powerpad leforrasztása mellett balra láthatsz egy 2,2u-s 0805 X7R kondit, ami a TPA két tápsíne között csücsül, nagyon fontos odatenni! Innen megy tovább a táp az egyik ágban egy RC-szűrőre, amit szintén láthatsz: 0805 22ohm + 47u; másik ágban meg alul van egy cap-multiplier. Ez a két szűrő sorba van kötve.

    De 4. cikkemben tervezek majd ismertetni egy hasonló, furatszerelt, könnyen megépíthető és kiváló hangú (saját mércémmel) erősítőt...

    Eperkutyus: Jó dolgok vannak a DIYAudio-n, csak szinte mindenki süket, sajna. Megkérdezi valaki, van-e tapasztalat valaminek a hangjáról, mire mindenki a műszaki paraméterek alapján kezd találgatásba. :( Építenek valamit, aztán megmérik, de "a hangját nem tudom megítélni...". Van néhány figura, akik hallanak, őket érdemes megismerni.

    Duracellm... #35: Ez a "szimaszim"-nek is nevezett differősítőtopológia a kedvencem! A legjobb IC OPÁ-k is ilyennel szereltek.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák