Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    '99-ben, a szép emlékű házimozi-magazin első számaiban már ott volt egy bizonyos budapesti szalon hirdetése, melyben fényképek voltak a tévé-kínálatról és imádtam, hogy fingom nem volt róla, milyen márka lehet az. a háttérben a legnagyobb kijelző, egy hatalmas, sötét grafit plazma.. csorgott a nyálam
    2001-ben, amikor aztán feljöttem Butapestre, nem egészen másfél hónappal később valóra vált az álmom és felvételt nyertem oda, az ország legpatinánsabb hifi/mozi-szalonjába, aminek a hirdetéseit mindig bámultam, a gyakorlatilag onnan eredő magazin tesztjeit, készülék-bemutatóit olvastam.. talán kitaláljátok, melyikbe. 8 fiatalabb srác, mögöttük jó pár fura televízió, de csakis egy márka. előtte is ezen a területen kereskedtem, de vidéken nekünk a sony/panasonic/phillips vonal létezett csak, a béna az lg meg a samsung volt, a gagyi meg a sibaki meg akai meg a daewoo... de ez utóbbiból vitték a legtöbbet nálunk, mert olcsó volt. akkor is és mindig is ez lesz az örök kulcs szó. nekem a sony volt a nagy király és nagy kedvenc
    amikor felmentem a galériába és néztem ezeket a szebbnél szebb tévéket, amikre az volt írva hogy Loewe, a helyes kiejtését sem tudtam pontosan, de a srácok segítettek, annyira segítőkészek voltak ezek a pesti gyerekek.. a bolt vezetője pedig -aki ugye bebocsájtást engedett a munkahelyre- elkezdett mesélni róluk. a fiúk persze elég hamar megtudták, hogy nekem a sony a nagy kedvenc, aztán jó néhányszor piszkáltak is vele, az kis vidéki gyereket. szutyok szoni?? hahaha
    ahogy teltek a hetek, hónapok, azért csak megismertem ezt a márkát. érdekelt is, de csak árulnom is kellett, valahogy el kellett tudni adnom. emlékszem, mindig csodáltam, ahogy ha nem is napi szinten, de azért majd kétnaponta elment egy 3 vagy 400ezres tv. hiába volt többszörös az ár, az elégedett budai rétegből elég jól megélt a bolt. persze, aztán mint mindig minden jónak, ennek is szép lassan vége lett. én még megéltem ott, abban a boltban, hogy a loewe-t le kellett adnunk és más márka után kellett néznünk. és akkor jött el az én időm :). a legújabb sony-k váltották fel a német csodákat és bár a kezdetekkor örültem meg büszke voltam, hogy az én szavamra hallgatva választott a tulajdonos új márkát, később azért rá kellett döbbennem, miért is dobáltak engem az kezdetekkor a szutyok jelzőkkel... mindent megértettem. nem kellett hozzá túl sok idő

    nyugodj békében, Loewe

Új hozzászólás Aktív témák