Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #76 üzenetére

    "Arról van szó, hogy az ő szolgáltatásai olyanok, amik nem is tudnak megfejni téged, ahogyan pl. egy Live Messenger sem. "

    Te nem érted, ezt magyaráztam már korábban is. A Live Messenger ugyan valóban nem (attól eltekintve, hogy sokkal idegesítőbbek a reklámjai és még blokkolni sem lehet), de a Live MAIL viszont már igen, mert nekem fontos a POP3, akkor viszont csengethetek a prémiumért. Hoppá!

    "Te tényleg azt hiszed, hogy az a cég érted van?"

    Eddig még bármit tett, az nekem jó volt, vagy közömbös. De nem. Nem hiszek én a mai világban már semmit.

    "Nézd, én szívesen fizetnék 2x annyit a BKV illetve MÁV járatain, ha ezáltal a szolgáltatás többszörösen színvonalas lenne."

    Nem tudom miért szidják a BKV-t. Nekem mint vidékinek, ég és föld az igénytelen Volán és a BKV. Ott a közlekedés is jó, metró is 5 percenként jár, a buszok is tisztábbak és nem csörög-csattog, de mindegy. Ez már így más. De ez úgy lenne reális, ha biztosítanának egy jelenlegi minőségű autópályát ingyen és egy "prémiumot" a fizetős igényes rétegnek.

    "Úgy érted, az afrikai éhezők szintjén élsz? Mert ha nem, akkor van mit."

    Ez már erősen sarkítás. Ne mondd már, hogy az, aki éppen eszik meg futja neki pár apróságra, az ugyanúgy adakozzon, mint egy csilliárdos multi. Azért nem ugyanaz, hogy kétkezi munkával összegyűjtöttem akár egy PlazmaTV-re, mint az, hogy emberek kizsákmányolásával milliókat kaszál minden nap.

    "Ha valaki összegyűjt egy hűtőre elegendő pénzt, akkor sajnáljam, hogy nem marad kajára, és a geci bolt nem tölti fel ingyér'?"

    Már megint keversz. Materiális dolgokat keversz digitális (korlátlanul sokszorosítható) dolgokkal. Ezt a törvény sem veszi egy kalap alá, bármennyire is nem tetszik, mert nem hasonlítható össze!

    "A legtöbb milkás divatot csinál az adakozásból, és egy Bill Gates sokszorta többet tesz a világért, mint te valaha fogsz. Na akkor mi van?"

    Mit? Divatból adakozik pár alapítványnak? Ha nem tenné, akkor meglincselnék, ezt minden gazdag megteszi, de ez csak reklámfogás.

    "Az, hogy Magyarország még csak nem is Európa, arról senki nem tehet."

    Aha, de te már igen, úgyhogy nyugodtan bevásárolhatsz és tömheted a Tré jómunkásembereinek a zsebét, mert az előbb még az volt a bánatod, hogy Pistike hamarabb letölti, minthogy te megvennéd a boltban a DVD-t. Itt a lehetőség, hogy legálisan töltsél. Állítólag nagyon sok olyan ember van, mint te, úgyhogy őket is értesítheted róla, nehogy csődbe menjen mégegy online videotéka.

    Egyébként eddig hűdenagyon európai szintű kapitalista ország voltunk, ami ha nem tetszik, akkor el lehet menni.

    "én nem MS részvényes vagyok, szarok rá, hány szoftvert adnak el. Én téged és a tevékenységedet ítélem el, az sem érdekel, ha közben igazából jót teszel a cégeknek."

    Vagyis te most akkor pikkelsz rám személy szerint, illetve engem általánosítasz mindenkivel, aki warezol. Szép...

    "Én meg nem érzelmi alapon közelítem meg a Windows árát, szóval ne vitázzunk. Viszlát."

    Ez a beszólásod, idézem, nem ezt mutatja: "én nem MS részvényes vagyok, szarok rá, hány szoftvert adnak el. Én téged és a tevékenységedet ítélem el, az sem érdekel, ha közben igazából jót teszel a cégeknek."

    Ha közgáz alapon közelítenéd meg, akkor belátnád, hogy ezzel jót teszek a cégnek. Én, mint kisember, a mélyen tisztelt Jeff Raikes véleményét nem kérdőjelezhetem meg. Te nagyon is érzelmi alapon közelíted meg. Valamilyen korábbi, közvetett vagy közvetlen sérelem miatt gyűlölsz mindenkit, aki szoftver másol saját célra.

Új hozzászólás Aktív témák